trepca89-feronikeli420 tetor, 2016 – Është caktuar termini dhe gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 10-të në Vala Superligë dhe të javës së 10-të në Ligën e Parë. Në elitë tri ndeshje zhvillohen të shtunën dhe tri të tjera të dielën.
Vala Superliga, java e 10-të, të gjitha ndeshjet zhvillohen në orën 14.00
E shtunë, 22.10.2016
Feronikeli – Liria
G.Nuza, E.Zeqiri, F.Sekiraqa, L.Mustafa

Drenica – Drita
K.Vula, B.Kepuska, A.Ejupi, N.Rraci
Prishtina – Trepça
M.Bejtullahu, A.Latifi, B.Rama, B.Batalli
E diel, 23.10.2016
Trepça ’89 – Besa
H.Hajdari, L.Muhadri, M.Berisha, I.Shuleta
Ferizaj – Llapi
B.Gashi, A.Peshteri, R.Hyseni, F.Tahiri
Gjilani – Hajvalia
G.Shala, F.Jakupi, V.Kelmendi, S.Isufi
Liga e Parë, java 10-të, të gjitha ndeshjet zhvillohen në orën 14.00
E shtunë, 22.10.2016
Istogu – Ballkani
A.Shala, G.Hyseni, B.Kabashi
Fushë Kosova – Flamurtari
M.Baliu, E.Bicaj, H.Ademi
Rahoveci – KEK-u
E.Jonuzi, B.Hyseni, B.Jashari
2 Korriku – Vëllaznimi
D.Qaka, J.Gashi, N.Bala
E diel, 23.10.2016
Dukagjini – Vushtrria
V.Kastrati, O.Krasniqi, D.Muriqi
Deçani – Ulpiana
Sh.Murtezi, B.Bunjaku, F.Jashari
Vllaznia (P) – Kosova (P)
I.Mehmeti, S.Reqica, B.Berisha
Vitia – Ramiz Sadiku
E.Zasella, B.Haradinaj, B.Ismajli

 
Liga e Dytë – Grupi ( A), java e 9-të, në orën 14:00

E shtunë, 22.10.2016
Përparimi – Ujvara e Malishevës
B.Meholli. F.Sadiku, E.Tahiri
Lugu i Baranit – Dukagjini
K.Pantina, A.Ademi, I.Zejnullahu
Opoja – Dushkaja
G. Ibrahimi, E.Bejtullahu, P.Hyseni
E diel, 23.10.2016
Leshani – Luftëtari
L.Metaj, A.Qelaj, A.Bacaj
Liria – Rilindja e Kosovës
P.Rama, V.Gara, A.Hyseni
Ratkoci – Gryka
A.Halilaj, L.Shala, A.Krasniqi
Onix Banje -Australia
M.Ajeti, A.Zhegrova, A.Bullatovci
Besa – Behari
F.Nagavci, L.Ademqaj, G. Germizaj
Liga e Dytë, Grupi (B) java e 9-të, në orën 14:00
E diel, 23.10.2016
Bashkimi (K) – Xërxa
A.Fazlija, B.Haxhikadrija, E.Kuqi
Tefik Çanga – Vjosa
A.Ukzmajli,A.Osmani, Derguti
18 Korriku – Arbëria
V.Selmanaj, E.Muriqi, G.Jahaj
Kika – Minatori
L.Nuhiu, H.Osmani, A.Ramadani
Lepenci – Dardana
L.Bunjaku, G.Restelica, K.Maloku
E hënë, 24.10.2016
Kastrioti – Kaolini
V.Hoxha, Z.Rrahimi, F.Jakupi
Galaksia – Bashkimi (Gj)
F.Kiqina, R.Bekteshi, L.Bulliqi
Besëlidhja pushon
Superliga Juniorët – java e 9-të në orën 11.00
E shtunë, 22.10.2016
Besa – Ramiz Sadiku   (13:00)
G.Gashi, K.Gaxholli, B.Osmani
Vushtrria – Drenica
E. Podvorica, A.Berisha, K.Krasniqi
E diel, 24.10.2016
Llapi – Liria
A.Hamza, F.Rama, V.Hasi
Feroniklei – Trepça
E.Jonuzi, T.Hasani, R.Halimi
Flamurtari – Vëllaznimi
G.Koci, M.Hajdari, M.Fejzullahu
2 Korriku – Prishtina
V.Abazi, A.Bucolli, S.Hajdari
KEK-u – Trepça ’89
M.Bwejtullahu, E.Dermaku, T.Ramadani
E hënë, 24.10.2016
Gjakova – Hajvalia
E.Dakaj, K.Metaj. N.Boshtraj
Liga e Parë, Juniorët – java e 6-të, në orën 11:00
E diel 23.10.2016
Tefik Çanga – Gjilani
L.Selmani, B.Rudari, B.Beshiri
Fushë Kosova – Dinamo
Sh. Lladrovci, G.Bullatovci, B.Hyseni
Drita – Rlindja
V.Musolli, B.Kaqiu, F.Govori
Ferizaj – New Star
F.Dogani, P.Burrniku, Xh. Dejdiu
Raifeisen Liga – Kadetët, java e 7-të, në orën 11:00
E shtunë, 22.1.2016
Liria – Drita
A. Bajramaj, Q.Ferizaj, F.Alihajdaraj
Besa – Prishtina
T.Haxhimustafa, A.Gashi, E.Alijaj
Drenica – Hajvalia (12:30)
M.Hamiti, V.Kupina, G. Thaqi
E diel, 23.10.2016
Gjilani – Feronkikeli (14:00)
V.Dogani, A Haxhiu, K,Berisha
Trepça – Trepça’89
G.Musolli, A.Zeqiri, F.Kastrati
Llapi – Ferizaj
B.Bunjaku, B.Halimi, P.Ibrahimi