22 prill, 2017 – Sot është zhvilluar një ndeshje në kuadër të javës së 27-të në Vala Superligë, ku Prishtina ka shënuar fitore kundër Gjilanit, në stadiumin “Agron Rama” në Kastriot, me rezultat 1:0. Ndeshja u zhvillua pa praninë e tifozëve, pasi Prishtina u dënua nga Komisioni Disiplinor me një ndeshje.  Loja në përgjithësi ishte e baraspeshuar, por në fund tri pikë tejet të vlefshme Prishtinës ia siguroi Basid Khalid, në minutën e 87-të, me golin e shënuar me me kokë pas harkimit të Shend Kelmendit. Kjo ishte fitorja e pestë e Prishtinës nën drejtimin e Arsim Thaçit. Tashmë bardhekaltrit e kryeqytetit ngjitet në kuotën e 57 pikëve dhe mbesin në pozitën e tretë në renditje.
 
Vala Superliga
E premte
Feronikeli – Hajvalia 6:0
E shtunë
Prishtina – Gjilani 1:0
E diel
Liria – Ferizaj
Drenica – Drita
Trepça’89 – Trepça
Llapi – Besa
Liga e Parë
E shtunë
Ulpiana – Dukagjini 1:3
Istogu – Rahoveci 0:0
Ramiz Sadiku – Kosova (P) 2:1
Ballkani – Deçani 4:2
E diel
KEK-u – Fushë Kosova
Flamurtari – Vitia
Vushtrria – 2 Korriku
Vëllaznimi – Vllaznia
Liga e Dytë
Grupi A
E shtunë
Gryka – Besa  7:3
E diel
Uv Malisheva – Opoja (16:00)
Luftëtari – Iliria
Dukagjini – Onix Banje
Behari – Lugu i Baranit
E hënë
Përparimi – Ratkoci (13:00)
Australia – Rilindja e Kosovës
Dushkaja – Leshani
Ndeshjet fillojnë në orën 15:00
Grupi B
E diel
Minatori  – Galaksia
Kaolini – 18 Korriku
Arbëria – Vjosa
Dardana – Kika
Besëlidhja – Kastrioti (11:00)
Lepenci – Bashkimi (K)
E hënë
Bashkimi (Gj) – Tefik Çanga
Ndeshjet fillojnë në orën 15:00
Superliga Juniorët
E shtunë
Liria – Vushtrria  2:1
E diel
Hajvalia – Flamurtari
Feronikeli- Llapi
Obiliq: Prishtina – Ramiz Sadiku
E hënë
Vëllaznimi – Besa
Trepça’89 – 2 Korriku
Drenica – KEK-u
Ndeshjet fillojnë në orën 11:00
Liga e Parë – Juniorët
E diel
Dinamo – Ferizaj
New Star – Drita (13:00)
Fushë Kosova – Tefik Çanga
E hënë
Gjilani – Rilindja
Ndeshjet fillojnë në orën 11:00
Liga e femrave
E shtunë
Mitrovica – Vizioni, nuk u zhvillua – mysafiret nuk udhëtuan
Llapi – Dukagjini  0:0
Bazeli 2015 – Hajvalia 0:6
 
E diel
13 Qershori – Kosova (P)
Ndeshjet fillojnë në orën 15:00
Liga e Kadetëve
E shtunë
Besa – Liria 3:0
Drenica – Drita 1:1
 
E diel
Gjilani – Prishtina
Trepça – Feronikeli
Llapi – Trepça’89
Ferizaj – Hajvalia