Liga e Dytë – Grupi A – Java 6
Behari – Dushkaja, e shtunë, 15:00, Vitomiricë
Luftëtari – Uv Malisheva, e shtunë, 15:00, Brekoc
Istogu – Lugu i Baranit, e shtunë, 15:00, Istog
Leshani – Dardanët, 15:00, Brestovik
Dejni – Ratkoci, e diel, 15:00, Ratkoc
Përparimi – Opoja, e diel, 15:00, Skenderaj
Besa – Rilindja e Kosovës, e diel, 15:00, Irzniq
Dukagjini – Gryka, e diel, 15:00, Novosellë
Deçani – Dardania, e diel, 15:00, Deçan
Liga e Dytë – Grupi B – Java 6
Çeliku – Drenoci, e shtunë, 15:00, Ferizaj
Rinia – Ulpiana, e diel, 15:00, Miradi e Epërme
Lepenci – Galaksia, e diel, 15:00, Kaçanik
Arbëria – Dardana, e diel, 15:00, Lipjan
Xërxa – Vjosa, e diel, 15:00, Xërxë
Minatori – Sharri, e diel, 15:00, Magurë
Bashkimi – Tefik Çanga, e hënë, 15:00, Gjilan
Kastrioti – Vëllazëria, e mërkurë, 15:00, Ferizaj
Superliga – Juniorët – Java 7
Liria – Prishtina, e shtunë, 13:00, Prizren
Besa – Vëllaznimi, e shtunë, 11:00, Brestovik
Vushtrria – Drita, e shtunë, 11:00, Vushtrri
Llapi – Feronikeli, e shtunë, 11:00, Podujevë
Flamurtari – Fushë Kosova, e diel, 11:00, Prishtinë
2 Korriku – Trepça’89, e diel, 11:00, Prishtinë
Ramiz Sadiku – Gjakova, e hënë, 11:00, Prishtinë

Juniorët – Liga e parë – Java 5
Vllaznia – Ulpiana, e diel, 11:00, Pozharan
Gjyqtarët: 1 Arbnor Bullatovci 2 Mentor Ajeti 3 Altin Zhegrova

Drenica – Vizioni,
e shtune, 11:00, Skenderaj
Gjyqtarët: 1 Arben Danuzaj 2 Taulant Haxhimustafa 3 Egzon Kuqi
Lushta – Lepenci, e diel 13:00 fusha me bari sintetik, Mitrovicë
Gjyqtarët: 1 Fisnik Rama 2 Mirsad Hajdari 3 Emin Emini

Lidhja e Prizrenit – Onix Banja,
e shtune, 15:00, Prizren
Dinamo – Ballkani, e diel, 11:00, Ferizaj
Gjyqtarët: 1 Valon Mustafa 2 Besfort Hyseni 3 Gramos Bullatovci

Kadetët – Superliga – Java 5
2 Korriku – Trepça ’89, e shtune 11:00, Prishtinë
Gjyqtarët: 1 Zgjim Rahimi 2 Valbon Hoxha 3 Faton Jakupi

El Clasico – Ferizaj, e shtune 12:00, fusha me bari sintetik, Mitrovicë
Llapi – Gjilani, e diel, 11:00, Podujevë
Gjyqtarët: 1 Valon Gara 2 Berat Babaj 3 Edon Syla

Feronikeli – Liria,
e shtune, 14:00, Drenas
Gjyqtarët: 1 Kujtim Krasniqi 2 Fitore Govori 3 Edona Kryeziu
Besa – Prishtina          shtyhet
Kurda – Drita    shtyhet