Liga e Dytë – Grupi A – Java 11
Arbëria – Bashkimi (Gj), e shtunë, 13:00, Lipjan
Sharri – Rinia, e shtunë, 13:00, Kaçanik
Ulpiana – Minatori, e diel, 13:00, Lipjan
Vjosa – Drenoci, e diel, 13:00, Shtime
Tefik Çanga – Vëllazëria, e diel, 13:00, Tërnë
Dardana – Kastrioti, e diel, 13:00, Korretin
Lepenci – Xërxa, e diel, 13:00, Kaçanik
Galaksia – Çeliku, e hënë, 13:00, Gjilan
Luftëtari – Leshani, e diel, 13:00, Brekoc
Liga e Dytë – Grupi B – Java 11
Opoja – Deçani, e diel, 14:00, Prizren
Lugu i Baranit – Rilindja e Kosovës,  e diel, 13:00, Baran
Ratkoci – Dushkaja, e diel, 13:00, Ratkoc
Dardanët – Behari, e shtunë, 13:00, Novosellë
Ujvara e Malishevës – Besa, e hënë, 14:00, Drenas
Gryka – Përparimi, e diel, 13:00, Drenas
Dardania – Istogu, e hënë, 13:00, Brestovik
Dukagjini – Dejni, e diel, 13:00, Novosellë

Liga e Femrave – Java 9
Intelektualet – Hajvalia, e diel, 14:00, Gjilan
Dukagjini – Vizioni, e shtunë, 14:00, Klinë
Llapi – Drenica, e diel, 14:00, Skenderaj
Liria – Ulpiana, u shty
Malisheva – Mitrovica, e shtunë, 14:00, Mitrovicë
Bazeli 2015 – Kosova (P), e shtunë, 11:00, Kaçanik
Juniorët – Superliga – Java e 11
Liria – Gjakova, e hënë, 13:00, Prizren
Besa – 2 Korriku, e shtunë, 11:00, Pejë
KEK-u – Ramiz Sadiku, e diel, 11:00, Obiliq
Flamurtari – Trepça’89, e diel, 10:00, Prishtinë
Vushtrria – Prishtina, e shtunë, 11:00, Vushtrri
Llapi – Vëllaznimi, e hënë, 11:00, Podujevë
Feronikeli – Gjilani, e diel, 11:00, Drenas
Drita – Fushë Kosova, e hënë, 11:00, Gjilan
 
Juniorët – Liga e parë – Java 8
Rilindja – Ballkani, e shtune, 13:00, fusha e Rilindjes
Gjyqtarët: Arbnor Bullatovci, Mentor Ajeti, Altin Zhegrova

Onix Banja – Ferizaj, e shtune, 11:00, Banjë
Gjyqtarët: Fatlum Jashari, Adil Shala, Rilind Halimi

Vizioni – Dinamo, e merkure 11:00, Ferizaj
Gjyqtarët: Gentrit Zogaj, Alban Hesati, Arlind Haxhiu

Ulpiana – Lidhja e Prizrenit, e shtune, 11:00, Lipjan
Gjyqtarët: Samed Spahiu, Valon Mustafa, Gezim Sejdiu

Vllaznia – Drenica, e premte, 14:00, Pozharan
Gjyqtarët: Zgjim Rahimi, Faton Jakupi, Valbon Hoxha 
 
Kadetët – Superliga – Java 8
Trepça ’89 – Drita, e shtune, 11:00, Mitrovicë
Gjyqtarët: Granit Musolli, Drilon Rexhepi, Liridon Bulliqi

Gjilani – Liria, e diel, 12:00, Gjilan
Gjyqtarët: Ismajl Zejnullahu, Ardian Ademi, Veton Hasi

Ferizaj – Ferronikeli, e diel, 11:00, Ferizaj
Gjyqtarët: Eridon Podvorica, Visar Kupina, Muharrem Hamiti

Prishtina – Kurda, e shtune, 13:00, Top Futboll
Gjyqtarët: Shpetim Selmani, Fitim Kastrati, Egzon Dervishaj

2 Korriku – Llapi, e shtune, 11:00, Podujevë
Gjyqtarët: Trimor Hasani, Minir Kadrija, Endrit Mustafa

Besa – El Clasico, e shtune, 11:00, Brestovik
Gjyqtarët: Arber Krasniqi, Krenar Gaxholli, Besart Osmani