Liga e Femrave
Intelektualet – 13 Qershori, e premte, 13:00, Gjilan
Dukagjini – Drenica, e premte, 13:00, Klinë
Ulpiana – Hajvalia, e premte, 13:00, Lipjan
Liria – Kosova (P), e premte, 13:00, Prizren
Malisheva – Bazeli 2015, e premte, 14:00, Prishtinë
Liga e Dytë – Grupi A
Dukagjini – Behari, e premte, 12:00, Gjakovë
Dejni – Istogu, e premte, 13:00, Ratkoc
Ratkoci – Deçani, e shtunë, 13:00, Ratkoc
Dardania – Dushkaja, e shtunë, 13:00, Brestovik
Luftëtari – Besa, e shtunë, 13:00, Brekoc
Dardanët – Lugu i Baranit, e hënë, 13:00, Gjakovë
Ujvara e Malishevës – Opoja, e hënë, 13:00, Prizren
Gryka – Rilindja e Kosovës, e hënë, 13:00, Drenas
Liga e Dytë – Grupi B
Sharri – Drenoci, e premte, 13:00, Kaçanik
Tefik Çanga – Minatori, e shtunë, 13:00, Tërnë
Xërxa – Rinia, e shtunë, 13:00, Xërxë
Dardana – Vjosa, e shtunë, 13:00, Korretin
Lepenci – Vëllazëria, e shtunë, 13:00, Kaçanik
Arbëria – Kastrioti, e shtunë, 13:00, Lipjan
Galaksia – Ulpiana, e hënë, 13:00, Gjilan
Bashkimi – Çeliku, e martë, 13:00, Gjilan
Superliga – Juniorët
KEK-u – Gjakova,  11:00, Obiliq
Flamurtari – Besa, e shtunë, 10:00, Prishtinë
Vushtrria – Liria, e hënë, 11:00, Vushtrri
Llapi – 2 Korriku, 11:00, Podujevë
Feronikeli – Ramiz Sadiku, 11:00, Drenas
Drita – Trepça’89, e shtunë, 14:00, Gjilan
Fushë Kosova – Prishtina, e hënë, 11:00, Fushë Kosovë
Gjilani – Vëllaznimi, e hënë, 10:00, Gjilan
Liga e parë – Juniorët – Java 12
Rilindja – Lepenci, e shtunë, 13:00, fusha e Rilindjes
Gjyqtarët: Endon Dermaku, Adil Shala, Leutrim Azemi; Delegati: Enis Zeqiri
Vizioni – Onix Banja, e martë, 11:00, Ferizaj
Gjyqtarët: Trimnor Hasani, Rilind Halimi, Taulant Ramadani; Delegati: Milaim Humolli
Ulpiana – Ballkani, e hënë, 13:00, Lipjan
Gjyqtarët: Diamant Bakaj, Eduard Aliaj, Krenar Gaxholli; Delegati: Haki Bllacaku
Drenica – Dinamo, e shtunë, 11:00, Skenderaj
Gjyqtarët: Alban Shala, Gramoz Bullatovci, Egzon Dervishaj; Delegati: Asad Zuka
Lushta – Lidhja e Prizrenit, e hënë, 10:30, Mitrovicë
Gjyqtarët: Edmond Zeqiri, Samed Spahiu, Valon Mustafa; Delegati: Afrim Tahiri
Superliga – Kadetët – Java 11
Llapi – Trepça ’89, e hënë, 13:00, Podujevë
Gjyqtarët: Valon Bajgora, Fitore Govori, Edona Kryeziu; Delegati:Erdogan Zeqiri
Kurda – El Clasico  u shty
Ferronikeli – Besa, e hënë, 14:00, Drenas
Gjyqtarët: Liridon Bunjaku, Liridon Bulliqi, Gezim Sejdiu; Delegati: Besim Bajrami
Liria – 2 Korriku, e shtunë, 11:00, Prizren
Gjyqtarët: Labinot Metaj, Qendrim Ferizaj, Demokrat Shala; Delegati: Arsim Preka
Drita – Prishtina, e shtunë, 10:00, Gjilan
Gjyqtarët: Valon Gara, Edon Syla, Berat Babaj; Delegati: Xhevdet Rama
Gjilani – Ferizaj, e shtunë, 12:00, Gjilan
Gjyqtarët: Besnik Meholli, Amir Hamza, Ardian Ademi; Delegati: Kujtim Maliqi