Liga e Femrave – Java 17
Bazeli 2015 – Vizioni, e shtunë, ora 11:00
Drenica – Mitrovica, e shtunë, ora 15:00
13 Qershori – Ulpiana, e diel, ora 14:00
Llapi – Dukagjini, e diel, ora 15:00
Malisheva – Liria, e hënë, ora 12:00
Kosova (P) – Hajvalia, u shty
————————————————————————————–
Liga e dytë – Grupi A Java 22 01.04.2018
—————————————————————————————
Përparimi – Rilindja e Kosovës, e diel, 15:00, Mitrovice
Gjyqtarët: Nexhat Boshtraj, Arnold Bacaj, Fidan Alihajdari
—————————————————————————————
Besa – Dushkaja, e diel, 11:00, Deqan
Gjyqtarët: Nexhmedin Jonuzi, Minir Kadrija, Albion Ramadani
—————————————————————————————
Dardania – Gryka, e diel, 14:00, Brestovik
Gjyqtarët: Gezim Ibrahimi, Habib Murati, Premtim Hyseni
—————————————————————————————
Dukagjini – UV Malisheva, e shtune, 14:00, Novoselle
Gjyqtarët: Granit Gashi, Besart Osmani, Eduard Aliaj
————————————————————————————–
Luftëtari – Dardanët, e shtune, 14:00, Brekoc
Gjyqtarët: Liridon Bunjaku, Gezim Sejdiu, Ramadan Bekteshi
—————————————————————————————
Dejni – Lugu i Baranit, e diel, 14:00, Ratkoc
Gjyqtarët: Ismajl Zejnullahu, Fisnik Rama, Amir Hamza
—————————————————————————————
Istogu – Opoja, e shtune, 14:00, Istog
Gjyqtarët: Petrit Rama, Shqiprim Lladrovci, Getoar Thaci
—————————————————————————————
Deqani – Behari, e diel, 14:00, Deqan
Gjyqtarët: Lavdrit Nuhiu, Burim Halili, Naim Uruqi
—————————————————————————————-
Liga e dytë – Grupi B Java 20 01.04.2018
————————————————————————————–
Rinia – Drenoci, e diel, 14:00, Miradi
Gjyqtarët: Eridon Podvorica, Visar Kupina, Fitim Kastrati
—————————————————————————————
Çeliku – Vëllazëria , e shtune, 14:00, Ferizaj
Gjyqtarët: Kujtim Krasniqi, Argjend Berisha, Granit Musolli
—————————————————————————————
Sharri – Galaksia, e hene, 14:00, Kacanik
Gjyqtarët: Lirim Jashari, Berat Hamiti, Albion Hyseni
—————————————————————————————
Lepenci – Dardana, e diel, 14:00, Kacanik
Gjyqtarët: Isak Ceroviku, Ramadan Hyseni, Hysni Ademi
—————————————————————————————
Arbëria – Tefik Çanga, e shtune, 14:00, Lipjan
Gjyqtarët: Valbon Hoxha, Zgjim Rahimi, Faton Jakupi
—————————————————————————————
Bashkimi – Vjosa, e hene, 14:00, Gjilan
Gjyqtarët: Valon Bajgora, Valon Abazi, Bekim Rama
—————————————————————————————
Xërxa – Ulpiana, e diel, 14:00, Xerxe
Gjyqtarët: Valon Gara, Berat Babaj, Edon Syla
—————————————————————————————
Minatori – Kastrioti. e diel, 14:00, Magure
Gjyqtarët: Mentor Ajeti, Altin Zhegrova, Drilon Rexhepi
—————————————————————————————-
Juniorët – Superliga Java 21 01.04.2018
—————————————————————————————
Ramiz Sadiku – Trepça’89, e hene, 12:00, fusha e 2 Korrikut
Gjyqtarët: Visar Dogani, Arlind Haxhiu, Kushtrim Berisha
—————————————————————————————
2 Korriku – Prishtina, e diel, 11:00, fusha e 2 Korrikut
Gjyqtarët: Besmir Jashareviq, Milaim Behrami, Valmir Fetahu
—————————————————————————————
Liria – Vëllaznimi, e hene, 13:00, Prizren
Gjyqtarët: Labinot Metaj, Pren Kabashi, Elvis Bicaj
—————————————————————————————
Besa – Gjilani, e shtune, 11:00, Brestovik
Gjyqtarët: Mentor Ajeti, Drilon Rexhepi, Altin Zhegrova
—————————————————————————————
KEK-u – Fushë Kosova, e shtune, 11:00, fusha e KEK-ut
Gjyqtarët: Mervan Bejtullahu, Taulant Ramadani, Arbnor Jakupi
—————————————————————————————
Flamurtari – Drita, e diel, 11:00, Prishtine
Gjyqtarët: Egzon Tahiri, Ergin Baliqi, Denis Nimani
—————————————————————————————
Vushtrria – Ferronikeli, e hene, 11:00, Vushtrri
Gjyqtarët: Trimnor Hasani, Armin Saliji, Rilind Halimi
—————————————————————————————
Llapi – Gjakova, e shtune, 13:00, Podujeve
Gjyqtarët: Alban Ukzmajli, Gentrit Zogaj, Alban Hesati
—————————————————————————————-
Juniorët – Liga e parë – Java 16
—————————————————————————————
Ballkani–Lushta E shtune 11:00 – Suharek
Gjyqtarët: Shpetim Murtezi,Hekuran Osmani,Fatlum Jashari
—————————————————————————————
Lepenci-Vllaznia E Shtune 14:00 – Kaqanik
Gjyqtarët: Gëzim Ibrahimi,Habib Murati, Premtim Hyseni
Ferizaj-L.Prizren E Shtune 11:00 Ferizaj (sintetik)
Gjyqtarët:Liridon Bunjaku,Valon Mustafa,Gramos Bullatovci
Kadetët – Java 14
Gjilani-Besa E Shtune 11:00 Gjilan (sintetik)
Gjyqtarët:Bajram Gashi,Agim Fazliu,Gëzim Sejdiu
———————————————————————————————
Drita-El-Clasico E Shtune 13:00 Gjilan (sintetik)
Gjyqtarët: Alban Shala ,Durim Kastrati,Samed Spahiu
———————————————————————————————–
Liria-Llapi E Shtune 13:00 Prizren
Gjyqtarët Nexhmedin Jonuzi,Albion Ramadani, Minir Kadriu
————————————————————————————————
Trepca 89-Prishtina E Diel 11:00 Mitrovicë (sintetik)
Gjyqtarët:Arben Danuzaj,Flamur Nagovci,Diamant Bakaj
————————————————————————————————
Ferizaj-2 Korriku E Diel 11:00 Ferizaj (sintetik)
Gjyqtarët: Enton Dermaku,Tauland Ramadani,Hekuran Osmani
————————————————————————————————-
Ferronikeli-Kurda, u shty
————————————————————————————————-