Liga e Femrave – Java 25
Dukagjini – Mitrovica, e shtunë, 16:00, Klinë
Vizioni – Hajvalia, e shtunë, 14:00, Ferizaj
Intelektualet – Kosova (P), e hënë, 16:00, Gjilan
Llapi – Bazeli 2015, e diel, 16:00, Podujevë
Liria – Drenica, e hënë, 15:00, Prizren
Malisheva – 13 Qershori, e diel 16:00, Therandë
—————————————————————————————
Liga e Femrave U16 – Java 12
Intelektualet – Drenica, e shtunë 16:00
Mitrovica – Kosova (P), e diel, 16:00
Dukagjini – Bazeli 2015, e hënë, 15:00
Llapi – Malisheva, e martë, 16:00
—————————————————————————————
Liga e dytë – Grupi A             Java 34                         19-20.05.2018
Përparimi – Istogu, e diel, 16:00, Skenderaj
Besa – Dejni, e diel, 13:00, Irzniq
Rilindja e Kosovës – Dukagjini, e hene, 16:00, Gjakovë
Opoja – Dardania, e shtune, 13:30, Prizren
Lugu i Baranit – Gryka, e diel, 16:00, Baran
Ratkoci – UV Malisheva, e diel, 13:00, Ratkoc
Deqani – Dardanët, e diel, 11:00, Deçan
—————————————————————————————-
Liga e dytë – Grupi B             Java 30                19-20.05.2018
Rinia – Xërxa, e diel, 16:00, Miradi
Çeliku – Bashkimi, e shtune, 16:00, Ferizaj
Kastrioti – Arbëria, e hene, 16:00, Ferizaj
Vëllazëria – Lepenci, e diel, 16:00, Prizren
Drenoci – Sharri, e diel, 16:00, Rahovec
Ulpiana – Galaksia, e shtunë, 16:00, Lipjan
Vjosa – Dardana, e diel, 16:00, Shtimje
Minatori – Tefik Çanga, e shtune, 16:00, Magure
—————————————————————————————-
Superliga U19 – Java 29                                     19-20.05.2018
KEK-u – Besa, e diel, 11:00, fusha e KEK-ut
Flamurtari – Liria, e diel, 11:00, fusha e Flamurtarit
Vushtrria – 2 Korriku, e diel, 11:00, Vushtrri
Llapi – Ramiz Sadiku, e diel, 11:00, Podujevë
Feronikeli – Trepça’89, e shtune, 11:00, Drenas
Drita – Prishtina, e shtune, 10:00, Gjilan
Fushë Kosova – Vëllaznimi, e diel, 11:00, Fushë Kosovë
Gjilani – Gjakova, e diel, 11:00, Gjilan
—————————————————————————————-
Liga e parë U19 – Java 23
—————————————————————————————
L.Prizren-Vllzania, e shtunë 11:00 Prizren
Lushta-Drenica, e shtunë 15:00 Mitrovicë (sintetik)
—————————————————————————————
Liga U17 – Java 22
Besa-Feronikeli, e shtunë 11:00  Brestovik
El-Clasico-Kurda, e diel 16.00, Vushtrri
Trepca 89-Llapi, e shtunë 11:00          Riza Lushta
Ferizaj-Gjilani, e diel 11:00  Ferizaj (sintetik)
2 Korriku-Liria, e diel, 11:00
Prishtina-Drita, e shtunë 11:00   Kishnicë