IPKO Superliga – Java e 9-të 06-07, 10 2018 ora 15-00
E shtunë,  06.10.2018 Ora 15-00
Ballkani – Ferizaj
Feronikeli – KEK-u
Drenica – Drita
Prishtina – Llapi ora 17-45
E diel,  07.10 2018 ora 15-00
Gjilani – Liria
Trepça ‘89 – Flamurtari
Liga e Parë – Java e 8-të, 06.07.10.2018
E shtunë, 06.10 ora 15:00
Fushë Kosova – Bashkimi K
Dukagjini – Vitia
Onixi  – Kika (Istog)
E diel, 07.10 ora 15-00
Drenasi – Trepça
Vushtrria – Istogu
Vëllaznimi – Arbëria
2 Korriku – Besa
E hënë, 08.10.2018 ora 15-00
Ramiz Sadiku – Vllaznia (ndeshja zhvillohet në stadiumin e 2 Korrikut
—————————————————————————————
Liga e Femrave U16
Llapi – Kosova (P), e shtunë ora 11:00
Bazeli 2015 – Intelektualet, e diel ora 12-30
Dukagjini – Vizioni, e diel ora 14-00
Mitrovica – Malisheva, e diel ora 16-00
—————————————————————————————
Liga e dytë – Grupi A             Java 7                           06-07.10.2018
—————————————————————————————
Opoja – Vellazeria, e diel, 15:30, Prizren
Gjyqtarët: Nexhmedin Jonuzi, Habib Murati, Premtim Ibrahimi
—————————————————————————————
Dejni – Dardania, e diel, 15:00, Ratkoc
Gjyqtarët: Liridon Bunjaku, Gentrit Restelica, Liridon Bulliqi
—————————————————————————————
Gjakova – Lugu i Baranit, e hënë, 15:00, Gjakovë
Gjyqtarët: Kujtim Krasniqi, Ramadan Bekteshi, Agim Fazliu
—————————————————————————————
Behari – Dardanët, e diel, 15:00, Vitomiricë
Gjyqtarët: Ismajl Zejnullahu, Valtrim Fetahu, Ilir Peci
—————————————————————————————
Rahoveci – Dukagjini, e shtune, 15:00, Rahovec
Gjyqtarët: Gezim Ibrahimi, Albion Ramadani, Enis Bejtullahu
—————————————————————————————
Dushkaja – Uv Malisheva, e premte, 15:00, Gjakovë
Gjyqtarët: Granit Musolli, Durim Kastrati, Samedin Spahiu
—————————————————————————————
Drini i Bardhe – Ratkoci, e diel, 12:00, Prizren
Gjyqtarët: Besmir Haxhikadrija, Taulant Haxhimustafa, Egzon Kuqi
—————————————————————————————
Pashtriku – Deqani, e diel, 15:00, Rogovë
Gjyqtarët: Fitim Kastrati, Egzon Dervishaj, Argjend Berisha
—————————————————————————————
Liga e dytë – Grupi B             Java 7                           06-07.10.2018
—————————————————————————————
Xerxa – Rinia, e diel, 15:00, Xerxe
Gjyqtarët: Belmin Jasharevic, Fisnik Rama, Veton Hasi
—————————————————————————————
Ulpiana – Rilindja, e shtune, 15:00, Lipjan
Gjyqtarët: Lavdrit Nuhiu, Burim Halili, Naim Uruqi
—————————————————————————————
Vjosa – Kastrioti, e diel, 15:00, Lipjan
Gjyqtarët: Dylot Brahimi, Ardian Ismaili, Kastriot Peci
—————————————————————————————
Dardana – Sharri, e diel, 15:00, Hogosht
Gjyqtarët: Egzon Dakaj, Fidan Alihajdaraj, Arnol Bacaj
—————————————————————————————
Lepenci – Galaksia, e diel, 15:00, Kaçanik
Gjyqtarët: Petrit Rama, Shqiprim Lladrovci, Berat Babaj
—————————————————————————————
Kosova P – Çeliku, e shtune, 15:00, Orlloviq
Gjyqtarët: Granit Gashi, Diamant Bakaj, Arber Qoqaj
—————————————————————————————
Bashkimi GJ – Minatori, e hene, 15:00, Gjilan
Gjyqtarët: Alban Ukzmajli, Bekim Derguti, Besnik Derguti
—————————————————————————————
Superliga – Juniorët – Java 6
—————————————————————————————
Gjilani- Liria, e shtunë 11:00 Gjilan
Gjyqtarët:Lirim Jashari,Albion Hyseni,Berat Hamiti
—————————————————————————————
Vëllaznimi-Besa, e shtunë 12:00 sintetik
Gjyqtarët: Eduard Alija,Gani Germazaj,Krenar Gaxholli
—————————————————————————————
Drenica-Prishtina, e diel 11:00    Skenderaj
Gjyqtarët: Ergim Baliu,Behar Selmanaj,Arlind Sadiku
—————————————————————————————
Llapi-2 Korriku, e diel 14:00 Podujevë
Gjyqtarët: Egzon Tahiri,Fitim Hoti,Alban Nuli
—————————————————————————————
Ferizaj-Fushë Kosova, e shtunë 11:00 Ferizaj
Gjyqtarët: Valbon Hoxha,Zgjim Rahimi,Faton Jakupi
—————————————————————————————
Feronikeli-Lidhja e Prizrenit, e diel 12:00  Drenas
Gjyqtarët:Mentor Ajeti,Altin Zhegrova,Drilon Rexhepi
—————————————————————————————
Flamurtari-Trepca’89, e shtunë 11:00  Prishtinë
Gjyqtarët:Flamur Nagavci,Lek Seraxhiu,Ardit Sallteku
—————————————————————————————
Ramiz Sadiku-Vushtrria, e shtunë 11:00 Prishtinë
Gjyqtarët: Enton Dermaku,Leutrim Azemi,Gramos Merovci
—————————————————————————————
Liga e parë – Junior – Java 5
—————————————————————————————
Trepca-Lepenci, e shtunë 13:00 Mitrovicë
Gjyqtarët:Ersen Janovali,Ermir Shemolli,Gramos Latifi
—————————————————————————————
KEK-u-Peja, e diel 11:00       Agron Rama
Gjyqtarët: Diamant Hoti,Dashurim Kryeziu,Admir Krasniqi
—————————————————————————————
Ballkani-Gjakova, e shtunë 10:00 Suharekë
Gjyqtarët: Shpetim Hasani,Drilon Osmani, Adil Shala
—————————————————————————————
Dinamo-Drita, e shtunë 13:30 Ferizaj
Gjyqtarët: Eridon Podvorica,Visar Kupina,Valon Mustafa
—————————————————————————————
Rilindja-Ulpiana, e shtunë 12:00  Prishtinë
Gjyqtarët: Armin Saliji,Ilaz Ajti,Taulant Ramadani
—————————————————————————————
Kadetët – Java 5
—————————————————————————————
Trepca’89-Llapi, e shtunë 11:00 Riza Lushta
Gjyqtarët:Pren Kabashi,Granit Jahaj,Albion Qelaj
—————————————————————————————
Ferizaj-Besëlidhja, e diel 10:00 Ferizaj
Gjyqtarët: Arbër Krasniqi,Arlind Gashi,Ardian Bytyqi
—————————————————————————————
Kurda-Ramiz Sadiku, e diel 14:00 Mazgit
Gjyqtarët:Fitim Sadriu, Alban Hesati,Shkumbim Burrniku
—————————————————————————————
Prishtina-El-Clasico, e shtunë 11:00 Kishnic
Gjyqtarët:Gentrit Zogaj,Shqiprim Gashi,Gentrit Bytyqi
—————————————————————————————
Arsenali-Ferronikeli, e diel 12:00  Kishnicë
Gjyqtarët: Bedri Beshiri,Eris Sekiraqa,Kushtrim Maloku
—————————————————————————————
2 Korriku-Liria, e diel 12:30          2 Korriku
Gjyqtarët:Denis Nimani,Arber Baliu,Erzen Duraku
—————————————————————————————