Superliga – Femrat – Java 9
—————————————————————————————
Intelektualet – Jakova, e shtunë, 16:00, Gjilan
—————————————————————————————
Feronikeli – Ulpiana
—————————————————————————————
Kosova (P) – Vizioni
—————————————————————————————
Malisheva – Bazeli 2015, e diel 15:00
—————————————————————————————
Drenica – Mitrovica
—————————————————————————————
Liria – Llapi, e diel
—————————————————————————————
Liga e Femrave U16 – Java 7
—————————————————————————————
Bazeli – Mitrovica, e shtunë 11:00
—————————————————————————————
Malisheva – Dukagjini, e enjte 12:00
—————————————————————————————
Vizioni – Llapi, e shtunë 15:00
—————————————————————————————
Intelektualet – Kosova (P), hënë 12:00
—————————————————————————————
Liga e Dytë – Grupi A     –     Java 10                          27-28.10.2018
—————————————————————————————
Dardanet – Drini i Bardhë: e diel, 14:00, Gjakovë
Gjyqtarët:Egzon Tahiri, Ardian Ademi, Fisnik Rama
—————————————————————————————
Lugu i Baranit – Dushkaja, e shtune, 14:00, Baran
Gjyqtarët: Granit Gashi, Gani Germizaj, Admir Krasniqi
—————————————————————————————
Dardania – Rahoveci, e diel, 14:30, Brestovik
Gjyqtarët: Kujtim Krasniqi, Argjend Berisha, Ramadan Hyseni
—————————————————————————————
Opoja – Behari, e diel, 10:00, Prizren
Gjyqtarët: Pren Kabashi, Qendrim Ferizaj, Granit Jahaj
—————————————————————————————
Dejni – Gjakova, e diele, 14:00, Ratkoc
Gjyqtarët: Arber Krasniqi, Arlind Gashi, Ardian Bytyqi
—————————————————————————————
Uv Malisheva – Deçani,                               Suharekë
Gjyqtarët: Nexhmedin Jonuzi, Habib Murati, Enis Bejtullahu
—————————————————————————————
Dukagjini – Pashtriku, e premte, 13:00, Gjakovë
Gjyqtarët: Nexhat Boshtraj, Labinot Metaj, Albion Qelaj
—————————————————————————————
Vellazeria – Ratkoci, e diel, 14:00, Prizren
Gjyqtarët: Ismail Zejnullahu, Veton Hasi, Ilir Peci
—————————————————————————————-
Liga e dytë – Grupi B             Java 10                          27-28.10.2018
—————————————————————————————
Kastrioti – Kosova P, e shtune, 13:00, Ferizaj
Gjyqtarët: Gezim Ibrahimi, Albion Ramadani, Premtim Hyseni
—————————————————————————————
Rilindja – Lepenci, e hene, 14:00, Prishtinë
Gjyqtarët: Lavdrit Nuhiu, Burim Halili, Naim Uruqi
—————————————————————————————
Xerxa – Vjosa, e diel, 14:00, Xerxe
Gjyqtarët: Fitim Sadriu, Besnik Derguti, Bekim Derguti
—————————————————————————————
Bashkimi Km – Ulpiana, e shtune, 14:00, Rogovë
Gjyqtarët: Enton Dermaku, Gramos Merovci, Leutrim Azemi
————————————————————————————–
Galaksia – Minatori, e hene, 14:30, Gjilan
Gjyqtarët: Lirim Jashari, Albion Hyseni, Berat Hamiti
—————————————————————————————
Sharri – Bashkimi Gj, e shtune, 14:00, Kaçanik
Gjyqtarët: Eridon Podvorica, Visar Kupina, Valon Mustafa
—————————————————————————————
Rinia – Çeliku, e diel, 14:00, Miradi
Gjyqtarët: Valon Gara, Kushtrim, Maloku, Gezim Sejdiu
—————————————————————————————
 Superliga Juniorët – Java 11
—————————————————————————————
L.Prizren-Gjilani, e hënë 13:00 Stadiumi i Qytetit
Gjyqtarët:Egzon Dakaj,Fidan Alihajdaraj,Arnol Bacaj
—————————————————————————————
Vushtrria-Flamurtari, e hënë 11:00 Vushtrri
Gjyqtarët: Flamur Nagavci,Egzon Kuqi,Lekë Saraqini
—————————————————————————————
Trepca’89-Ramiz Sadiku, e diel 13:00 Riza Lushta
Gjyqtarët: Arben Danuzaj,Taulant Haxhimustafa,Besim Haxhikadria
—————————————————————————————
Fushë Kosova-Vëllaznimi, e shtunë 15:00 F.Kosovë
Gjyqtarët: Muharrem Hamiti,Agim Fazliu,Ermir Sheholli
—————————————————————————————
Ferizaj-Llapi, e diel 11:00 Ferizaj
Gjyqtarët: Armin Saliji,Ilaz Ajeti,Premtim Ibrahimi
————————————————————————————–
Feronikeli-Drenica, e diel 14:00 Drenas
Gjyqtarët:Mentor Ajeti,Altin Zhegrova,Drilon Rexhepi
————————————————————————————–
2 Korriku-Besa, e diel 12:30  2 Korriku
Gjyqtarët: Petrit Rama,Berat Babaj,Shqiprim Lladrovci
————————————————————————————–
Prishtina-Liria,  e shtunë 10:00 Kishnicë
Gjyqtarët:Dylot Brahimi,Ardian Ismajli,Kastriot Peci
————————————————————————————–
Liga e parë – junior –  java 8
—————————————————————————————
Peja-Drita
Gjyqtarët:Diamant Hoti,Albion Zeneli,Dashurim Kryeziu
—————————————————————————————
Gjakova-Dinamo , e diel 11:00 Gjakovë (sintetik)
Gjyqtarët: Korab Metaj,Leutrim Peci,Getuar Qelaj
—————————————————————————————
Ulpiana-Lepenci, e diel 11:00 Lipjan
Gjyqtarët: Shpetim Hasani,Rilind Halimi,Taulant Ramadani
—————————————————————————————
Ballkani-KEK-u, e diel 10:00 Suharekë
Gjyqtarët: Belmin Jasarevic,Valtrim Fetahu,Behar Selmani
—————————————————————————————
Rilindja-Trepca, e shtunë 13:00
Gjyqtarët: Eduard Alija,Besart Osmani,Krenar Gaxholli
—————————————————————————————
Kadetët – Java 8
—————————————————————————————
Liria-Kurda, u shty
———————————————————————————————-
El-Clasico-Ramiz Sadiku, e diel 14:00 Mitrovicë (sintetik)
Gjyqtarët:Gentrit Zogaj,Shqiprim Gashi,Granit Bytyqi
—————————————————————————————
Llapi-Ferizaj,  e shtunë 15:00  Podujevë
Gjyqtarët:Kujtim Pantina,Arlind Sadiku,Fitim Hoti
—————————————————————————————
Ferronikeli-Besëlidhja, e diel 11:00
Gjyqtarët: Granit Musolli,Shpetim Selami,Samed Spahiu
—————————————————————————————
2 Korriku-Trepca’89  u shty
—————————————————————————————
Prishtina-Arsenali, e shtunë 12:30  Kishnicë
Gjyqtarët:Fitim Kastrati,Eris Sekiraqa,Bedri Berisha
—————————————————————————————