Superliga e Femrave – Java e 14               09-10.03.2019
—————————————————————————————
Bazeli 2015 – Llapi, e shtunë, 13:00, Kaçanik
Gjyqtarët: Mentor Ajeti, Granit Hyseni, Driton Preniqi
Delegat: Bukurije Aliu
—————————————————————————————
Drenica – Liria, e shtunë, 14:00, Skenderaj
Gjyqtarët: Bajram Gashi, Liridon Selmani, Orhan Krasniqi
Delegat; Fadil Pireva
—————————————————————————————
Intelektualet – Dukagjini, e diel, 13:00, Gjilan
Gjyqtarët: Valon Bajgora, Artan Latifi, Valon Abazi
Delegat: Ilir Morina
—————————————————————————————
Malisheva – Vizioni, e diel, 14:00, Malishevë
Gjyqtarët: Alban Shala, Orhan Krasniqi, Bekim Rama
Delegat: Enver Fazliu
—————————————————————————————
Jakova – Mitrovica, e diel, 11:00, Gjakovë
Gjyqtarët: Eridon Podvorica, Visar Kupina, Driton Preniqi
Delegat: Besarta Muhadri
—————————————————————————————

Feronikeli – Kosova (P), e diel 11:00, Drenas
Gjyqtarë: Përparim Jakupi, Arsim Sadiku, Bashkim Hyseni
Delegat: Lindita Cena
—————————————————————————————

 

Liga e Dytë – Grupi A      Java 17                09-10.03.2019
—————————————————————————————
Lugu i Baranit – Dardanët, e shtune, 13:00, Brestovik
Gjyqtarët:Diamant Hoti, Diamant Bakaj, Gani Germizaj
—————————————————————————————
Dardania – Dukagjini, e diel, 13:00, Brestovik
Gjyqtarët: Festim Dogani, Besnik Derguti, Bekim Derguti
—————————————————————————————
Opoja – Uv Malisheva, e shtune, 14:00, Prizren
Gjyqtarët: Belmin Jashareviq, Ardian ismaili, Kastriot Peci
—————————————————————————————
Gjakova – Deçani, e hene, 13:00, Gjakovë
Gjyqtarët: Lirim Jashari, Berat Hamiti, Albion Hyseni
—————————————————————————————
Behari – Pashtriku, e premte, 13:00, Brestovik
—————————————————————————————
Rahoveci – Drini i Bardhë, e shtune, 13:00, Rahovec
Gjyqtarët: Kujtim Pantina, Veton Hasi, Ilir Peci
—————————————————————————————
Dushkaja – Vellazeria               u shty
—————————————————————————————

Liga e Dytë – Grupi B  –   Java 17                09-10.03.2019
—————————————————————————————
Rilindja – Kastrioti, e hene, 13:00, Prishtinë
Gjyqtarët:Nexhmedin Jonuzi, Enis Bejtullahu, Minir Kadrija
—————————————————————————————
Xerxa – Galaksia, e diel, 13:00, Xerxe
Gjyqtarët: pren Kabashi, Albion Qelaj, Arnol Bacaj
—————————————————————————————
Bashkimi Km – Çeliku, e diel, 13:00, Rahovec
Gjyqtarët: Landrit Nuhiu, Burim Halili, Leutrim Azemi
—————————————————————————————
Ulpiana – Minatori, e diel, 13:00, Lipjan
Gjyqtarët:
—————————————————————————————
Vjosa – Bashkimi Gj, e diel, 13:00, Shtime

Gjyqtarët: Mentor Ajeti, Argjend Berisha, Shpetim Selmani
—————————————————————————————
Dardana – Kosova P, e shtune, 13:00, Koretin
Gjyqtarët: Liridon Bunjaku, Samed Spahiu, Eris Sekiraqa
—————————————————————————————
Lepenci – Rinia, e diel, 13:00, Kaçanik
Gjyqtarët: Fitim Kastrati, Gentrit Restelica, Kushtrim Maloku
—————————————————————————————