Liga e Dytë – Grupi A            Java 23                13-14.04.2019

Dejni – Opoja, e diel, 15:00, Xerxe

Gjyqtarët:Nexhat Boshtraj, Leotrim Raci, Albin Qelaj

 

Gjakova – Dardania, e hene, 13:00, Gjakove

Gjyqtarët: Fitim Kastrati, Shpetim Selmani, Kushtrim Maloku

 

Behari – Lugu i Baranit, e diel, 16:00, Brestovik

Gjyqtarët: Flamur Nagavci, Egzon Kuqi, Lek Saraqini


Rahoveci – Dardanët, e shtune, 15:00, Rahovec

Gjyqtarët: Lirim Jashari, Berat Hamiti, Albion Hyseni


Dushkaja – Dukagjini, e hene, 16:00, Gjakove

Gjyqtarët: Fitim mSadriu, Qendrim Sejdiu, Alban Hesati

 

Drini i Bardhë – Uv Malisheva, e diel, 16:00, Prizren

Gjyqtarët: Taulant Haxhimustafa, Besart Osmani, Diamant Bakaj

 

Deçani – Vëllazeria, e diel, 15:00, Deçan

Gjyqtarët: Ismail Zejnullahu, Ardian Ademi, Fitim Hoti


Liga e dytë – Grupi B             Java 23                13-14.04.2019

Bashkimi Km – Xerxa, e diel, 15:00, Rahovec

Gjyqtarët:Petrit Rama, Berat Babaj, Edon Syla


Vjosa – Rilindja, e diel, 15:00, Shtimje

Gjyqtarët: Enton Dermaku, Habib Murati, Albion Ramadani


Dardana – Kstrioti, e diel, 15:00, Koretin

Gjyqtarët: Nexhmedin Jonuzi, Enis Bejtullahu, Minir Kadrija


Lepenci – Sharri, e diel, 15:00, Kacanik

Gjyqtarët: Kujtim Krasniqi, Argjend Berisha, Bedri Beshiri

 

Kosova P – Galaksia, e hene, 13:00, Gjilan

Gjyqtarët: Egzon Dakaj, Fidan Alihajdaraj, Qendrim Ferizaj


Bashkimi Gj – Çeliku, e hene, 15:00, Gjilan

Gjyqtarët: Dylot Brahimi, Leotrim Cecelia, Fisnik Rama


Minatori – Rinia, e shtune, 15:00, Magure

Gjyqtarët: Shpetim Hasani, Leutrim Azemi, Adil Shala

 

Superliga Juniorët – Java 23

Lira-Besa, e hënë, 13:00 , “Përparim Thaçi” Prizren.

L.Prizren-Llapi, e diel, 10:00 “Perparim Thaqi”

Vushtrria-Vëllaznimi, e hënë, 11:00  Vushtrri

Trepça’89-Ferizaj, e diel, 11:00, Riza Lushta

Fushë Kosova-Drenica, e diel, 11:00, Fushë Kosovë

Feronikeli-Flamurtari, e shtunë, 14:00, Drenas

Prishtina-Gjilani, e hënë, 12:00, Fusha e 2 Korrikut

2 Korriku-Ramiz Sadiku, e diel 11:00, Fusha e 2 Korrikut

 

Liga e parë juniorët – Java 16   
Gjakova-Trepça, e shtunë, 16:00, Gjakovë

Ulpiana-Ballkani,  e diel, 15:00, Lipjan

Rilindja-KEK-u, e hënë, 11:00,  fusha e Rilindjes

 

Kadetët – Java 17
Trepça’89-Liria, e shtunë,  11:00  –  Riza Lushta

Ferizaj-Ramiz Sadiku, e diel, 10:00, Ferizaj

Besëlidhja-El-Clasico, e shtunë, 16:00, Mazgit (Top-football)

Kurda-Feronikeli, e  diel, 11:30 Mazgit (Top-football)

2 Korriku-Prishtina, e shtunë 12:00, fusha e 2 Korrikut