Author: ffk

Vendimet

Vendim i Komisionit Disiplinor 

Komisioni Disiplinor i shkallës së parë në përbërje; Dukagjin  Zefi – kryetar dhe Luan Salihu e Avni Shala anëtarë, në mbledhjen e mbajtur me datë 15.02.2019  shqyrtoi  procedurën e hapur  disiplinore  nga mbledhja e kaluar  lidhur me rastin e sjelljeve josportive  të kryetrajnerit të KF…

Lajmet

Llapi e nis me fitore stinorin pranveror 

15 shkurt, 2019 – Sot në stadiumin “Agron Rama” në Kastriot është zhvilluar ndeshja hapëse e stinorit pranveror në IPKO Superligë ndërmjet KEK-ut dhe Llapit, në të cilin ballafaqim fitores iu gëzua skuadra llapjane, me rezultat bindës, 3:0. Golat për Llapin i shënuan Mentor Zhdrella,…

Kryesore

Ademi e Salihu në ekipin e UEFA-s 

15 shkurt, 2019 – Gjatë punimeve të Samitit të FIFA-s në Stamboll, janë zhvilluar edhe ndeshjet e zakonshme revyale ndërmjet ekipeve të konfederatave dhe FIFA-s. Në këtë turne fitues doli ekipi i FIFA-s, derisa ekipi i UEFA-s në tri ndeshje pati një fitore e dy…

Lajmet

U mbajt seminari me trajnerët e Licencës A 

14 shkurt, 2019 – Në kuadër të bashkëpunimit me FSHF-në, sot, në selinë e FFK-së, në organizim të Shoqatës së Trajnerëve, është mbajtur seminari me trajnerët që e kanë marrë licencën A në kuadër të shkollimit të trajnerëve nga FSHF. Para trajnerëve ka ligjëruar instruktori…