Author: ffk

Kombëtarja A

Kosova e gatshme për testin kundër Danimarkës 

20 mars, 2019 – Kombëtarja e Kosovës e ka mbajtur stërvitjen e fundit para ndeshjes miqësore kundër Danimarkës, që zhvillohet nesërmbrëma në orën 19:00, në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Edhe gjatë stërvitjes së sotme djelmoshat tanë kanë punuar me përkushtim derisa kanë marrë udhëzimet…

Kryesore

Mbahet seminari “UEFA Stewards Training” 

20 mars, 2019 – Në organizim të Federatës së Futbollit të Kosovës, sot, në hotel “Venus” ka filluar seminari pesë ditor “UEFA Stewards Training”, ku po marrin pjesë përgjegjësi për siguri të ndeshjeve në FFK-së, Patrik Mazreku, kapiteni i Policisë së Kosovës, Bajram Shabani, si…

Vendimet

Vendimet e Komisionit të Garave 

Komisioni i Garave i IPKO Superligës dhe Ligës së Parë në përbërje: Ismet Ahmeti, Isuf Ajeti dhe Abdy Bellopoja, në mbledhjen e mbajtur më datën 19 03.2019, lidhur me regjistrimin e ndeshjeve të IPKO Superligës për Kampionatin 2018/2019, administroi tërë materialin e prezantuar nga zyrtarët…