Author: ffk

Lajmet

Orari i ndeshjeve dhe gjyqtarët 

Me ndeshjen ndërmjet Hajvalisë dhe Ferizajt, që zhvillohet të premten, nis java e 16-të në Raiffeisen Superligë, që është edhe e fundit për stinorin vjeshtor në elitë. Raiffeisen Superliga: Java e 16-të Ora 13.00 E premte Hajvalia – Ferizaj …………………..SSK ( Mentor Baliu, Jakup Musolli, Fatmir…

Statistika

Statistikat pas javës së 15-të 

Statistikat e përgjithshme të Raiffeisen Superligës pas javës së 15-të: renditja e golashënuesve, paraqitjet e gjyqtarëve, statistikat e futbollistëve, periudha e golave të shënuar e  statistika tjera interesante.   Shkarko dokumentin   

Vendimet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni Disiplinor i shkallës së parë, në mbledhjen e vet të rregullt, mbajtur me datë 18.11.2014 ( ditë e martë ora 15,00 ) shqyrtoi inicimet e filluara disiplinore nga ana e Komesarit të Garave pas përfundimit të ndeshjeve të Raiffaisen Superligës dhe Ligës së parë të…

Vendimet

Inicim i procedurës disiplinore 

Komisari i Garave, mbështetur në gjithë materialin e prezantuar, tek Komisioni Disiplinor, për këtë javë, ka gjetur prova për INICIM TË PROCEDURËS DISIPLINORE 1.Ndaj lojtarit te KF ”Drenica” Azem Bejta me nr lic 16 dhe nr lib 8554 (motivi- nderhyrje e palejuar si lojtar fundore…