Author: ffk

Lajmet

LRF e Prizrenit në mbështetje të presidentit Ademi 

Lidhja Rajonale e Futbollit në Prizren, rikonfirmon edhe njëherë mbështetjen e fuqishme për presidentin Agim Ademi dhe do t’i qëndrojmë afër deri në përfundim të betejës së tij për ta zbardhur drejtësinë. Prandaj ne si LRF i japim përkrahjen e parezervë presidentit Agim Ademi dhe…

Kryesore

Komunikatë e FFK-së 

Federata e Futbollit e Kosovës është e obliguar ta sqarojë opinionin edhe një herë se shkrimet që po publikohen në vazhdimësi nga portalet si ‘Fakte Plus’, ‘Indeksonline’ dhe ‘GazetaMetro’ janë tendencioze dhe nuk kanë të bëjnë asgjë më të vërtetën. Presidenti Agim Ademi vazhdon ta…

Lajmet

Dezinfektohet stadiumi “Fadil Vokrri” 

Në kuadër të masave të ndërmarra për parandalimin e koronavirusit po vazhdon dezinfektimi i stadiumeve të futbollit në Kosovë. Gjatë ditës së sotme është bërë edhe dezinfektimi i ambienteve dhe fushës së stadiumit “Fadil Vokrri”. Deri tash janë dezinfektuar edhe stadiumet e Ballkanit, Fushë Kosovës…

Lajmet

Orari i Ligës së dytë dhe Ligës së femrave 

Liga e Dytë – Java 18-të – 14-15.03.2020 Gjakova – Dardanet, e premte, 13:00, Gjakovë Gjyqtarët: Ardit Halilaj, Liridon Bunjaku, Agim Fazliu Lepenci – Sharri, e diel, 13:30, Kacanik Gjyqtarët: Ilaz Ajeti, Albion Ramadani, Burim Halili Rahoveci – Dukagjini, e shtune, 13:30, Rahovec Gjyqtarët: Gezim…

P