Author: ffk

Lajmet

Feronikeli fitues i Digitalb Kupës së Kosovës 

Feronikeli ka regjistruar sukses historik. Skuadra nga Drenasi, të shtunën, në kryeqytet e ka mposhtur Hajvalinë, me rezultat 2:1, në finalen e Digitalb Kupës së Kosovës, duke e fituar këtë trofe për herë të parë në histori të klubit. Kësisoj, djelmoshat e Ramiz Krasniqit pasi…

Vendimet

Vendimet e Komisionit të ndeshjeve të barazhit 

Komisioni i ndeshjeve të barazhit për ngritje apo mbetje në Raiffeisen Superligë, dhe Ligën e Parë të Kosovës në futboll, (në cilësin e udhëheqsit të garave), më datën 07.06.2014, në procedurën e rregullt për regjistrimin e ndeshjeve përcaktuese të barazhit, për Kampionatin 2013/14, – shqyrtoi…

Vendimet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni Disiplinor i shkallës së parë në mbledhjen e mbajtur me datë 06.06.2014 – ora 15,00 , shqyrtoi procedurat ehapura nga mbledhja e kaluar dhe për të njejtat duke iu referuar raporteve të zyrtarëve dhe deklaratave plotësuese , konform Dispozitave të Rregullores  disiplinore sjelli këto…

Lajmet

Edhe Trepça mbetet në Superligë 

Pas Feronikelit, mbetjen në elitën e futbollit kosovar nëpërmjet barazhit e ka siguruar edhe Trepça. Kjo e fundit, të mërkurën, në stadiumin e kryeqytetit e ka mposhtur Llapin, me rezultat 2:1. Kjo ndeshje zgjoi interesim të madh, sidomos të tifozerisë llapjane, e cila shpresonte për…

Vendimet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni Disiplinor i shkallës së pare në përberje ; Dukagjin Zefi – kryetar dhe Luan Salihu e Avni Shala – anëtar, në mbledhjen e rregullt mbajtur me date 03.06.2014 ( ditë e martë ora 16,00 ) shqyrtoi procedurat e hapura disiplinore nga mbledhja e kaluar…

Vendimet

Vendimet e Komisarit të Garave 

Komisari i garave të Raiffeisen Superligës,së Kosovës në futboll, më datën 03.06.2014, në procedurën e regjistrimit të ndeshjeve të javës së  33-të  për Kampionatin 2013/14,  – shqyrtoi tërë materialin e prezantuar nga zyrtarët e ndeshjeve të SUPERLIGËS së Kosovës në futboll (kategoria e SENIORËVE), andaj…

Statistika

Feronikeli mbetet në Superligë 

Skuadra e Feronikelit do të vazhdojë të jetë pjesë e Raiffeisen Superligës së Kosovës në futboll. Ekipi nga Drenasi në ndeshjen e barazhit, që u zhvillua sot në kryeqytet e ka mposhtur Gjilanin, pas penalltive, barazh e mposhti Gjilanin pas ekzekutimit të penalltive. Ndeshja në…