Author: ffk

Lajmet

Feronikeli-Hajvalia luhet në Pejë 

Ndeshja e mbetur e javës së 17-të në Raifeisen Superligë ndërmjet Feronikelit dhe Hajvalisë, do të zhvillohet të mërkurën, më 02 dhjetor në orën 13.00, në stadiumin “Shahin Haxhiislami” në Pejë, pasi klubi nga Drenasi është dënuar nga Komisioni Disiplinor që një ndeshje ta zhvillojë larg stadiumit…

Vendimet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

  Komisioni disiplinor i shkallës së parë në mbledhjen e mbajtur me date 30.11.2015 ( ditë e hënë ora 10,00 ) shqyrtoi procedurat e hapura nga mbledhja e kaluar date 26.11.2015, lidhur me lëshimet e theksuara në organizimin e ndeshjes së javës së  XVI-të të…

Lajmet

Liria, Gjilani e Prishtina fituan në shtëpi 

Sot janë zhvilluar tri ndeshje në kuadër të javës së 17-të, të fundit për stinorin vjeshtor, në Raiffeisen Superligë. Në të tri takimet fitoreve iu gëzuan skuadrat vendase. Liria ka shënuar fitore të rëndësishme para tifozëve të vet në stadiumin “Përparim Thaçi”, duke e mposhtur…

Lajmet

Drenica e Drita e mbyllin stinorin me fitore 

Sot janë zhvilluar dy ndeshje në kuadër të javës së 17-të (të fundit për stinorin vjeshtor) në Raiffeisen Superligë. Në të dyja takimet fitores iu gëzuan skuadrat vendase. Drenica në stadiumin “Bajram Aliu” në Skenderaj e ka mposhtur Llapin, me rezultat 2:1. Golin e parë…

Aktivitete

FFK merr mbështetje të fuqishme nga Turqia 

[youtube height=”HEIGHT” width=”WIDTH”]https://www.youtube.com/watch?v=qaKMVhOTvqY&feature=youtu.be[/youtube] Sot më 26 nëntor në selinë e Federatës turke të futbollit, në Stamboll, kryetari Yildirem Demiroren, sekretari Kadir Kardesh dhe përzgjedhësi tashmë miku i madh i Kosovës, Fatih Terim pritën delegacionin e Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrrin, kryetar, Agim Ademi…

Lajmet

Hajvalia shënoi fitore të lehtë kundër Trepçës’89 

Hajvalia ka realizuar fitore me rezultat bindës kundër Trepçës’89, me shifrat 3:0, në ndeshjen përmbyllëse të javës së 16-të në Raiffeisen Superligë. Hajvalia ka dominuar plotësisht në sfidën e zhvilluar në stadiumin e Kizhnicës, duke iu gëzuar me meritë fitores së tetë në këtë edicion, e…

Lajmet

Orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të fundjavës 

Është caktuar orari i ndeshjeve të javës së 17-të, të fundit për stinorin vjeshtor në Raiffeisen Superligë. Të shtunën do të zhvillohen dy ndeshje, të dielën tri tjera, derisa stinorin e përmbyll sfida ndërmjet Feronikelit dhe Hajvalisë, që do të zhvillohet të mërkurën e ardhshme,…

Vendimet

Vendimet e Komisarit të Garave 

Komisari i Garave i Raiffeisen Superligës dhe Ligës së Parë, në mbledhjen e mbajtur më datën 24.11.2015, pasi shqyrtoi materialin e zyrtarëve të ndeshjeve lidhur me rregullsinë e fillimit dhe përfundimit të ndeshjeve të Raiffeisen Superliges dhe Ligës së Parë dhe të dhënave nga Protokolet…

P