Author: ffk

Kryesore

Vokrri dhe Mustafa vizituan Përfaqësuesen 

Sot më 1 shtator në stadiumin “Agron Rama” në Kastriot Përfaqësuesja  “A”  e Kosovës mbajti senacën stërvitore të pasditës, ndërsa për t’i vizituar erdhi kryetari i FFK-së Fadil Vokrri bashkë me drejtorin gjeneral të kompanisë “Vala” z. Agron Mustafa. Kryetari i Vokrri duke i përshëndetur…

Vendimet

Inicime disiplinore 

Komisari i Garave i Raiffeisen Superligës dhe Ligës së Parë, në mbledhjen e mbajtur me datën 01.09.2015  pasi shqyrtoi materialin e zyrtarëve të ndeshjeve lidhur me rregullsinë e fillimit dhe përfundimit të ndeshjeve të Kampionatit 2015/16 dhe të dhënave nga Protokolet zyrtare, duke u bazuar…

Lajmet

Përfaqësuesja mbajti seancën e radhës 

Sot më 1 shtator Përfaqësueses “A” e Kosovës ka mbajtur seancën stërvitore të paradites në stadiumin “Agron Rama” në Kastriot, ku përzgjedhësi Albert Bunjaku me shtabin teknik punuan në krijimin e rasteve me një bashkëpunim ndërmjet lojtarëve. Seancën stërvitore të Përfaqësueses e ndoqi nga afër…

Kryesore

Përfaqësuesja mbajti seancën e parë stërvitore 

Sot më 31 gusht në stadiumin “Agron Rama” në Kastriot Përfaqësuesja “A” e Kosovës mbajti senacën e parë stërvitore në kuadër të grumbullimit nën drejtimin Albert Bunjakut, bashkë trajnerët Genc Hoxha e Ahmet Beselica si dhe ekipin e mjekëve dhe fizioterapëutëve, dr. Murat Berisha, Zherlad…

Kryesore

Trepça 89 e Drenica fituan si mysafirë 

Trepça’89 dhe Drenica kanë shënuar fitore si mysafire në kuadër të javës së dytë në Raiffeisen Superligë. Trepça’89 ka shijuar fitoren e dytë, duke e mposhtur Llapin, në stadiumin e Flamurtarit në Prishtinë, me rezultat 2:1. Mitrovicasit kaluan në epërsi në minutën e 12-të me…

Kryesore, Lajmet

Feronikeli e mposhti edhe Dritën 

Skuadra kampione në fuqi, Feronikeli, e ka shijuar edhe fitoren e dytë në edicionin e ri në Raiffeisen Superligë. Djelmoshat e drejtuar nga Gani Sejdiu, të premten, në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në Drenas, kanë shënuar fitore kundër Dritës, me rezultat 1:0, në ndeshjen hapëse të…

P