Author: ffk

Lajmet

Telegram ngushëllimi 

E nderuara familje e Jahë Mulliqit! Lajmi për vdekjen tragjike të familjarit tuaj Jahë Mulliqi, na ka pikëlluar mbarë opinion futbolldashës të Kosovës, ndaj ju lutem që në emrin tim, KE të FFK-së, kluvebeve dhe futbollistëve të pranoni ngushëllimet tonë më të thella dhe të…

Lajmet

Gjyqtarët e ndeshjeve të mesjavës 

Është caktuar orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 25-të në Raiffeisen Superlig, të cilat zhvillohen në mesjavë. Raiffeisen Superliga – Java e 25 -të më 29. 30. 04 2015  ora 14.00 E mërkurë  29.04  ora 14.00 Feronikeli – Istogu  ( M.Baliu. B.Selimaj. M.Qehaja. G.Nuza)…

Lajmet

S'ka fitues në Ferizaj 

Sot është zhvilluar ndeshja hapëse e javës së 24-t në Raiffeisen Superligë, ku Ferizaj dhe Hajvalia e kanë mbyllur duelin e tyre pa gola (0:0). Të dyja skuadrat patën disa raste të mira për të shënuar, por nuk patën fat ta shijojnë golin. Rastin më të…

Lajmet

Besa e Trepça'89 kalojnë në gjysmëfinale 

Tashmë dihen katër skuadrat gjysmëfinaliste në Digitalb Kupën e Kosovës në futboll. Pas Feronikelit dhe Drenicës, kalimin në fazën finale të kësaj gare e kanë siguruar edhe Besa dhe Trepça’89. Skuadra e Besës, të enjten, në stadiumin “Shahin Haxhiislami” në Pejë, e mposhti liderin e…

Vendimet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni Disiplinor i shkallës së parë në përbërje , në mbledhjen e mbajtur me date  23.04.2015 (ditë e enjte – ora 14,00 ) shqyrtoi procedurat e hapura disipolinore nga mbledhja e kaluar si dhe inicimet e filluara  disiplinore nga ana e komesarëve të garave për…

P