Author: ffk

Vendimet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni disiplinor i shkallës së pare në mbledhjen e vet të mbajtur me date 26.08.2014 ( ditë e martë ora 15,00 ) shqyrtoi procedurat e hapura nga mbledhja e kaluar si dhe inicimet e filluara nga ana e komesarëve të garave pas përfundimit të ndeshjeve…

Vendimet

Vendimet e Komisarit të Garave 

Komisari i garave të Raiffeisen Superligës, së Kosovës në futboll, më datën 26.08.2014, në procedurën e regjistrimit të ndeshjeve të javës së 2-të  për Kampionatin 2014/15,  – shqyrtoi tërë materialin e prezantuar nga zyrtarët e ndeshjeve të SUPERLIGËS së Kosovës në futboll (kategoria e SENIORËVE), andaj duke…

Kryesore

Vokrri takoi kryetarin e DFB-së 

Sot më 24 gusht kryetari i FFK-së, z. Fadil Vokrri është pritur në takim nga kryetari i kampionëve të botës në futboll i Federatës së Futbollit të Gjermanisë (DFB), z. Wolfgang Niersbach dhe nënkryetari z. Rainer Milkoreit. Në këtë takim ishin të pranishëm edhe ish…

Statistika

Llamkos Kosova arkëtoi një pikë si mysafire 

Sot janë zhvilluar tri ndeshje të javës së 2-të në Raiffeisen Superligë. Skuadra kampione në fuqi, Llamkos Kosova pas humbjes në shtëpi kundër Dritës, ka arritur të nxjerrë një pikë si mysafire në duel me Hajvalinë në Kizhnicë, duke e mbyllur sfidën me rezultat 1:1….

Vendimet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni disiplinor i shkalles së pare në mbledhjen e mbajtur me date 22.08.2014 ( ditë e premtë ora 14,00 ) shqyrtoi procedurat e hapura disiplinore nga mbledhja e kaluar e komisionit  të dates 19.08.2014 dhe për të njejtat duke iu referuar raporteve të zyrtarëve dhe deklaratave…

Aktivitete

Miqësorja Kosova-Omani në Prishtinë 

Sot më 21 gusht në Shtëpinë e Sporteve në Prishtinë u mbajt një konferencë me media, në prag të ndeshjes miqësore ndërkombëtare ndërmjet përfaqësueses së Kosovës dhe asaj të Omanit. Fillimisht mediat në emër të FFK-së i përshëndeti sekretari i përgjithshëm Eroll Salihu, i cili…

P