Author: ffk

Statistika

Statistikat pas javës së parë 

Statistikat e përgjithshme të Raiffeisen Superligës pas javës së 1-rë: renditja e golashënuesve, paraqitjet e gjyqtarëve, statistikat e futbollistëve, periudha e golave të shënuar e  statistika tjera interesante. Shkarko dokumentin  

Vendimet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni disiplinor i shkallës së pare , në mbledhjen e mbajtur me date 19.08.2014 shqyrtoi  procedurat e inicuara  nga ana e komesarit të garave  pas përfundimit të ndeshjeve nga java e pare e Raiffeisensuperligës së Kosovës në futboll për kategorinë e seniorëve dhe për të…

Vendimet

Vendimet e Komisarit të Garave 

Komisari i garave të Raiffeisen Superligës,së Kosovës në futboll, më datën 19.08.2014, në procedurën e regjistrimit të ndeshjeve të javës së 1-rë  për Kampionatin 2014/15,  – shqyrtoi tërë materialin e prezantuar nga zyrtarët e ndeshjeve të SUPERLIGËS së Kosovës në futboll (kategoria e SENIORËVE), andaj duke u bazuar në…

Statistika

Nismë e mbarë 

Gjashtë ndeshjet e javës së parë të Raiffeisen Superligës kanë sjellë 21 gola dhe lojëra interesante për tifozët. Më së shumti gola u shënuan në Skënderaj, ku Hajvalia e mposhti Feronikelin 5:2. Fillim Gurazio (23’), Genc Hamiti (45’), Enis Zabërgja (67’, 90’) dhe Semir Zeneli shënaun golat e…

Aktivitete, Lajmet

FFK vazhdon bashkëpunimin me Air Prishtina 

Sot më 15 gusht, në lokalet e kompanisë “Air Prishtina” u nënshkrua marrëveshja për vazhdimin bashkëpunimit ndërmjet FFK-së dhe “Air Prishtina”. Me këtë rast kryetari i FFK-së Fadil Vokrri, në emër të KE të FFK-së ka shprehur falënderimin për kompaninë “Air Prishtina” për mbështetjen që…

Lajmet

Llamkos Kosova fituese e Superkupës 

Skuadra e Llamkos Kosovës e ka nisur me trofe edicionin e ri të garave. Pas titullit të kampionit, vushtrriasit, të dielën, i janë gëzuar edhe Superkupës, pasi e kanë mposhtur skuadrën fituese të Digitalb Kupës së Kosovës, Feronikelin. Ndeshja e zhvilluar në stadiumin “Riza Lushta”…

P