Author: ffk

Lajmet

Buletini i futsallit 

Janë zhvilluar ndeshjet e javës së parë në Superligën e Kosovës në futsall. Më poshtë e gjeni buletinin nr 1.                             BULETINI nr. 1   Feniksi (Drenas)-Mitrovica (Mitrovicë)         9:3 Besa (Pejë)- Liburni (Gjakovë)                       2:6 Artana (Novo Bërd)-Juniku (Junik)               6:7 Përlepnica (Gjilan)-BB Lllapi (Podujevë)     2:2  …

Lajmet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni Disiplinor i shkallës së parë në përberje ; Dukagjin Zefi – kryetar dhe Luan Salihu e Avni  Shala – anëtar, në mbledhjet e tyre të mbajtura me datë ; 22.10.2013 shqyrtoi procedurat e hapura nga mbledhjet e kaluara si dhe inicimet e filluara nga…

Lajmet

Vendimet e Komisarit të Garave 

Komisari i Garave të Raiffeisen Superligës, Ismet AHMETI, më datën 22.10.2013, lidhur më regjistrimin e ndeshjeve të javës së  11-të  për Kampionatin 2013/14,  – shqyrtoi tërë materialin e prezantuar nga zyrtarët e ndeshjeve të SUPERLIGËS së Kosovës në futboll (kategoria e SENIORËVE), andaj duke u…

Statistika

Llamkos Kosova shijoi fitoren e gjashtë 

Llamkos Kosova ka shënuar fitore shumë të vështirë por tejet të rëndësishme në kuadër të javës së 11-të në Raiffeisen Superligën e Kosovës në futboll. Vushtrriasit, të premten, para tifozëve të vet në stadiumin “Ferki Aliu” e kanë mposhtur Hajvalinë, me rezultat 1:0. Për skuadrën…

P