Author: ffk

Lajmet

Fitore të Trepçës e Vëllaznimit në shtëpi 

Trepça dhe Vëllaznimi kanë shënuar fitore para tifozëve të vet në kuadër të javës së 12-të në Raiffeisen Superligë, derisa skuadra kampione në fuqi, Llamkos Kosova nuk ka arritur më shumë se një barazim në shtëpi me Hajvalinë. Skuadra e Genc Hoxhës iu gëzua fitores…

Lajmet

Prishtina arkëtoi tri pikë në duel me Besën 

Skuadra e Prishtinës ka realizuar fitoren gjashtë në këtë edicion të garave. Bardhekaltrit e kryeqytetit, të shtunën, në shtëpi e kanë mposhtur Besën, me rezultat 2:1, në kuadër të javës së 13-të në Raiffeisen Superligë. Golat për Prishtinën i kanë realizuar Durim Gashi (45’) dhe…

Lajmet

Feronikeli fiton, e ruan pozitën e liderit 

Feronikeli  e ka vazhduar serinë e rezultateve pozitive, duke e regjistruar fitoren e shtatë në këtë edicion. Skuadra e drejtuar nga Gani Sejdiu, të premten, në stadiumin “Bajram Aliu” në Skenderaj, në ndeshjen hapëse të javës së 13-të e ka mposhtur Istogun, me rezultat 3:1….

Vendimet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni Disiplinor i shkallës së parë, në mbledhjen e mbajtur me datë 30.10.2014 ( ditë e premtë ora 15,00 ) shqyrtoi procedurat e hapura nga mbledhja e kaluar e datës 28.10.2014 dhe për të njejtat duke iu referuar raporteve të zyrtarëve si dhe deklaratave plotësuese…

Kryesore

Komunikatë e FFK-së 

Duke parë reagime dhe analiza të ndryshme rreth procesit të aplikimit të FFK-së në FIFA dhe UEFA, së fundi nga kryetari i FC Prishtinës Z. Remzi Ejupi, e konsiderojmë të arsyeshme të japim disa spjegime: • FIFA dhe UEFA kanë raporte kontraktuale në rast kontesti…

Vendimet

Inicim i procedurës disiplinore 

Komesari i Garave bazuar në materialin dhe provat e zyrtarëve të ndeshjeve mori këto vendime: 1. Ndeshja KF GJILANI – KF BALLKANI e cila eshte dashur te zhvillohet ne Gjilan me daten 26.10.2014 ne ora 14.00, nuk eshte zhvilluar ( motivi- mos ardhja e ekipit mysafir…

Statistika

Statistikat pas javës së 12-të 

Statistikat e përgjithshme të Raiffeisen Superligës pas javës së 12-të: renditja e golashënuesve, paraqitjet e gjyqtarëve, statistikat e futbollistëve, periudha e golave të shënuar e  statistika tjera interesante.  Shkarko dokumentin   

Lajmet

Sejdi Mërkoja dorëzon nesër materialin 

Pas kërkesës së KE të FFK-së,  që çdokush nga ish zyrtarët e FFK-së që ka në dispozicion dokumentacion që lidhet me veprimtarinë e FFK-së sidomos në raport me instancat ndërkombëtare, të dorëzojë në FFK-, sot pati një takim ndërmjet sekretarit të përgjithshëm të FFK-së z….

P