Author: ffk

Aktivitete

Ceremoni për kampionet 

Sot më 11 qershor në Shtëpinë e Sporteve në Prishtinë, në një ceremoni solemne iu dorëzua trofeu i titullit të kampionit KF”Prishtina” në konkurrencën e femrave, me rastin e shpalljes kampion i Kosovës për vitin 2013/2014. Në këtë ceremoni, që ishin të pranishëm krerët e…

Vendimet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni Disiplinor i shkallës së pare në përbërje; Dukagjin Zefi – kryetar dhe Luan Salihu e Avni Shala – anëtar, në mbledhjen e mbajtur më date ; 10.06.2014 ( ditë e martë – ora 15,00 ) shqyrtoi procedurat e hapura nga mbledhja e kaluar si…

Vendimet

Vendim i Komisarit të Garave 

Komisari i Ligës së Parë të Kosovës në futboll, (në cilësin e udhëheqsit të garave), më datën 09.06.2014, në procedurën e rregullt për regjistrimin e ndeshjes së mbetur ISTOGU-LIRIA e Javës së 30 të Ligës së Parë, për Kampionatin 2013/14, – shqyrtoi tërë materialin e…

Lajmet

Feronikeli fitues i Digitalb Kupës së Kosovës 

Feronikeli ka regjistruar sukses historik. Skuadra nga Drenasi, të shtunën, në kryeqytet e ka mposhtur Hajvalinë, me rezultat 2:1, në finalen e Digitalb Kupës së Kosovës, duke e fituar këtë trofe për herë të parë në histori të klubit. Kësisoj, djelmoshat e Ramiz Krasniqit pasi…

Vendimet

Vendimet e Komisionit të ndeshjeve të barazhit 

Komisioni i ndeshjeve të barazhit për ngritje apo mbetje në Raiffeisen Superligë, dhe Ligën e Parë të Kosovës në futboll, (në cilësin e udhëheqsit të garave), më datën 07.06.2014, në procedurën e rregullt për regjistrimin e ndeshjeve përcaktuese të barazhit, për Kampionatin 2013/14, – shqyrtoi…

Vendimet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni Disiplinor i shkallës së parë në mbledhjen e mbajtur me datë 06.06.2014 – ora 15,00 , shqyrtoi procedurat ehapura nga mbledhja e kaluar dhe për të njejtat duke iu referuar raporteve të zyrtarëve dhe deklaratave plotësuese , konform Dispozitave të Rregullores  disiplinore sjelli këto…

Lajmet

Edhe Trepça mbetet në Superligë 

Pas Feronikelit, mbetjen në elitën e futbollit kosovar nëpërmjet barazhit e ka siguruar edhe Trepça. Kjo e fundit, të mërkurën, në stadiumin e kryeqytetit e ka mposhtur Llapin, me rezultat 2:1. Kjo ndeshje zgjoi interesim të madh, sidomos të tifozerisë llapjane, e cila shpresonte për…

Vendimet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni Disiplinor i shkallës së pare në përberje ; Dukagjin Zefi – kryetar dhe Luan Salihu e Avni Shala – anëtar, në mbledhjen e rregullt mbajtur me date 03.06.2014 ( ditë e martë ora 16,00 ) shqyrtoi procedurat e hapura disiplinore nga mbledhja e kaluar…

P