Author: ffk

Lajmet

Vendimet e Komisarit të Garave 

Komisari i Garave të Raiffeisen Superligës, Ismet Ahmeti, më datën 08.10.2013, lidhur më regjistrimin e ndeshjeve të javës së  9-të  për Kampionatin 2013/14,  – shqyrtoi tërë materialin e prezantuar nga zyrtarët e ndeshjeve të SUPERLIGËS së Kosovës në futboll (kategoria e SENIORËVE), andaj duke u…

Lajmet

Nesër testet fizike për gjyqtarë 

Komisioni i Gjyqtarëve me qëllim të mbajtjes së formës fizike të gjyqtarëve nesër më 9 tetor duke filluar nga ora 10.00, në Stadiumin “Adem Jashari” në Mitrovicë do të organizojë testet fizike për të gjithë gjyqtarët e Superligës dhe Ligës së Parë. Sipas kryetarit të…

Lajmet

U caktua termini i ndeshjeve të javës së 10-të 

Në marrëveshje me kompaninë televizive “Digitalb”, e cila e ka të drejtën ekskluzive të transmetimeve të ndeshjeve të Raiffeisen Superligës, është caktuar termini i ndeshjeve të javës së 10-të, ku edhe këtë javë do të transmetohet tri sfida në SuperSport Kosova. Kjo javë nis me…

Statistika

Drenica e Ferizaj shënuan fitore 

Sot janë zhvilluar dy ndeshje në kuadër të javës së 9-të në Raiffeisen Superligë. Drenica ka vazhduar serinë e rezultateve pozitive, duke e mposhtur skuadrën kampione në fuqi, Prishtinën, në stadiumin “Bajram Aliu” në Skenderaj, me rezultat 1:0. Golin e vetëm në këtë ndeshje e…

Statistika

Hajvalia shënoi fitore kundër Trepçës’89 

Skuadra e Hajvalisë ka shënuar fitore në ndeshjen hapëse të javës së 9-të në Raiffeisen Superligë kundër Trepçës’89, me rezultat 1:0.  Kjo sfidë u zhvillua, të premten, në Kizhnicë. Për Hajvalinë kjo ishte fitorja e tretë në këtë edicion, por e para në shtëpi qysh…

Lajmet

Orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të fundjavës 

Sot është bërë tërheqja e shortit për gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 9-të në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 8-të në Ligën e Parë. Java e 9-të në elitë nis me ndeshjen që do të zhvillohet, të premten, në Kizhnicë, ndërmjet Hajvalisë dhe…

P