Author: ffk

Statistika

Statistikat pas javës së 16-të 

Statistikat e përgjithshme të Raiffeisen Superligës pas javës së 16-të: renditja e golashënuesve, paraqitjet e gjyqtarëve, statistikat e futbollistëve, periudha e golave të shënuar e  statistika tjera interesante.   Shkarko dokumentin   

Vendimet

Inicim i procedurës disiplinore 

Komisari i Garave, mbështetur në gjithë materialin e prezantuar, tek Komisioni Disiplinor, për këtë javë, ka gjetur prova për INICIM TË PROCEDURËS DISIPLINORE   1.Lojtarit te Kf “Hajvalia” Liridon Leci me nr Lic.3 dhe nr Lib 3984 ( motivi- goditje me bryl lojtarin kundershtar pa…

Kryesore

Feronikeli dimëron në pozitën e parë 

Skuadra e Feronikelit, ka arkëtuar një pikë të rëndësishme në Mitrovicë, të dielën, në ndeshjen e javës së 16-të në Raiffeisen Superligë kundër Trepçës’89, duke barazuar 1:1. Kjo ishte ndeshja e fundit e stinorit vjeshtor në elitën e futbollit kosovar, me çka skuadra e drejtuar…

Lajmet

Orari i ndeshjeve dhe gjyqtarët 

Me ndeshjen ndërmjet Hajvalisë dhe Ferizajt, që zhvillohet të premten, nis java e 16-të në Raiffeisen Superligë, që është edhe e fundit për stinorin vjeshtor në elitë. Raiffeisen Superliga: Java e 16-të Ora 13.00 E premte Hajvalia – Ferizaj …………………..SSK ( Mentor Baliu, Jakup Musolli, Fatmir…

Statistika

Statistikat pas javës së 15-të 

Statistikat e përgjithshme të Raiffeisen Superligës pas javës së 15-të: renditja e golashënuesve, paraqitjet e gjyqtarëve, statistikat e futbollistëve, periudha e golave të shënuar e  statistika tjera interesante.   Shkarko dokumentin   

P