Author: ffk

Statistika

Prishtina fitoi me lehtësi kundër Besës 

Skuadra kampione në fuqi, Prishtina, ka shënuar fitore bindëse në duel me Besën, me rezultat 3:0. Kjo sfidë u zhvillua, të shtunën, në kryeqytet dhe i takoi javës së 10-të në Raiffeisen Superligë. Për Prishtinën kjo ishte fitorja e pestë në këtë edicion, duke u…

Lajmet

Orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të fundjavës 

Janë caktuar sot me short gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 10-të në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 9-të në Ligën e Parë.   Raiffeisen Superliga, java e 10-të: E premte, 11.10.2013 nga ora 15.00 Ferizaj: Drita-Llamkos Kosova, G.Nuza,J.Musolli,G.Mehmeti,I.Shuleta,   E shtunë, 12.10.2013 nga…

Lajmet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni Disiplinor i shkallës së parë në përbërje ; Dukagjin Gashi – kryetar dhe  Luan Salihu e Ismet Shurdhani – anëtar, në mbledhjen e mbajtur me datë 08.10.2013 shqyrtoi procedurat e hapura nga mbledhja e kaluar si dhe inicimet e filluara nga ana e komesarëve…

Lajmet

Vendimet e Komisarit të Garave 

Komisari i Garave të Raiffeisen Superligës, Ismet Ahmeti, më datën 08.10.2013, lidhur më regjistrimin e ndeshjeve të javës së  9-të  për Kampionatin 2013/14,  – shqyrtoi tërë materialin e prezantuar nga zyrtarët e ndeshjeve të SUPERLIGËS së Kosovës në futboll (kategoria e SENIORËVE), andaj duke u…

P