Author: ffk

Aktivitete

Kryetari Vokrri priti Granit Xhakën 

Sot më 14 maj, kryetari i FFK-së z. Fadil Vokrri, priti futbollistin e mirënjohur nga Kosova, Granit Xhaka, që po shoqërohej nga familjarët e tij. Kryetari Vokrri e njohu futbollistin për përpjekjet e FFK-së që të bëhet anëtare e UEFA-s dhe FIFA-s si dhe me…

Vendimet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

13.05.2014 – Komisioni Disiplinor i shkallës së parë në përbërje ; Dukagjin Zefi – kryetar dhe Luan Salihu e Avni Shala – anëtar, në mbledhjen e mbajtur më datë ; 13.05.2014, shqyrtoi procedura e hapura nga mbledhja e kaluar e komisionit si dhe inicimet e…

Statistika

Statistikat pas javës së 29-të 

Statistikat e përgjithshme të Raiffeisen Superligës pas javës së 29-të: renditja e golashënuesve, paraqitjet e gjyqtarëve, statistikat e futbollistëve, periudha e golave të shënuar e shumë statistika tjera interesante. Shkarko dokumentin 

Vendimet

Vendimet e Komisionit të Garave 

13.05.2014 –  Komisari i Garave të Raiffeisen Superligës, së Kosovës në futboll, (në cilësin e udhëheqsit të garave), më datën 13.05.2014, në procedurën e regjistrimit të ndeshjeve të javës së 29-të për Kampionatin 2013/14, – shqyrtoi tërë materialin e prezantuar nga zyrtarët e ndeshjeve të…

Statistika

Orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 30-të 

Janë caktuar terminet dhe gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 30-të në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 27-të në Ligën e Parë.   Raiffeisen SUPERLIGA, Java e 30-të: E MËRKURË, 14.05.2014 nga ora 16.00 Ferizaj-Prishtina, Tefik Maloku,S.Berisha,K.Bajrami,4.N.Raci, F.Kosova-Trepça ‘89, Hajriz Hajdari,J.Musolli,M.Qehaja, 4.Ilir Shuleta, Feronikeli-Trepça,…

P