Author: ffk

Aktivitete, Kryesore

Krerët e FFK-së u pritën nga kryeministri Hoti 

28 gusht, 2020 – Presidenti Agim Ademi në shoqëri të nënkryetarit, Bakir Burri, sekretarit të përgjithshëm, Eroll Salihu dhe drejtuesve të tifo-grupit “Dardanët”, Lulzim Berisha e Arben Zhjeçi janë pritur sot nga kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti. Në këtë takim është diskutuar për situatën aktuale…

Lajmet

U bë tërheqja e shortit për Ligën e Dytë 

28 gusht, 2020 – Sot në selinë e FFK-së në praninë e anëtarit të Komitetit Ekzekutiv, Ismajl Ajeti, anëtarëve të Komisionit të Garave dhe përfaqësuesve të klubeve është bërë tërheqja e shortit për kampionatin e ri në Ligën e Dytë. Në emër të presidentit Ademi…

Kryesore

Gjilani eliminohet nga APOEL-i pas vazhdimeve 

27 gusht, 2020 – Skuadra nënkampione e Kosovës, SC Gjilani është eliminuar nga garat e Europa League, pasi të enjten në mbrëmje në stadiumin “Fadil Vokrri” ka pësuar humbje nga skuadra e njohur qipriote, APOEL Nicosia, pas vazhdimeve, me rezultat 0:2. Gjilani pati një paraqitje…

P