Category: Aktivitete

Aktivitete

Vokrri e Salihu pritën vëllezërit Muriqi 

7 korrik,2016 – Kryetari i FFK-së, z. Fadil Vokrri dhe sekretari i përgjithshëm, z. Eroll Salihu, kanë pritur sot vëllezërit Fadil e Xhevdet Muriqi, dikur bashkëlojtarë te gjenerata e artë e KF”Prishtina”. Vëllezërit Muriqi përgëzuan kryetarin Vokrri për pranimin e FFK-së në UEFA dhe FIFA…

Aktivitete

Vokrri priti talentin e Barcelonës, Labinot Kabashi 

4, korrik – Sot kryetari i FFK-së, z. Fadil Vokrri, priti talentin e futbollit Labinot Kabashi, i cili luan për grup-moshën 16 vjeçare të skuadrës katalunase FC ”Barcelona”. Në këtë takim ishin edhe sekretari i përgjithshëm i FFK-së Eroll Salihu, përzgjedhësi i përfaqësueses “A” Albert…

Aktivitete, Të veçuara

Historike, Kosova pranohet në FIFA 

13 maj, 2016. Misioni i Federatës së Futbollit të Kosovës u kompletua. Kosova është anëtarja e 210-të e FIFA-s. FFK-ja ka marrë 141 vota për anëtarësim, nga 164 votat valide në Kongresin e 66-të të FIFA-s që u mbajt, të premten, në Meksiko City. Kësisoj, Federata e Futbollit…

Aktivitete

Fadil Vokrri rizgjidhet kryetar i FFK-së 

Sot më 15 janar në hotel “Emerald”, Federata e Futbollit e Kosovës mbajti Kuvendin zgjedhor, ku morën jesë 56 nga 59 delegatë sa numëron Kuvendi i FFK-së. Punimet e Kuvendit i udhëhoqi sipas statutit sekretari i përgjithshëm i FFK-së, z. Eroll Salihu dhe Kuvendi zgjodhi…

P