Category: Aktivitete

Aktivitete

Vokrri priti ambasadorin bullgar, Jançev 

26 gusht, 2016 – Sot kryetari i FFK-së Fadil Vokrri, priti ambasadorin e Bullgarisë në Kosovë, z. Kiril Jançev. Kryetari Vokrri duke e përshëndetur ambasadorin Jançev e njohu atë me zhvillimin dhe të arriturat në futbollin e Kosovës e veçmas në angazhimin ndërkombëtar në prag…

Aktivitete

Vokrri e Salihu pritën vëllezërit Muriqi 

7 korrik,2016 – Kryetari i FFK-së, z. Fadil Vokrri dhe sekretari i përgjithshëm, z. Eroll Salihu, kanë pritur sot vëllezërit Fadil e Xhevdet Muriqi, dikur bashkëlojtarë te gjenerata e artë e KF”Prishtina”. Vëllezërit Muriqi përgëzuan kryetarin Vokrri për pranimin e FFK-së në UEFA dhe FIFA…

Aktivitete

Vokrri priti talentin e Barcelonës, Labinot Kabashi 

4, korrik – Sot kryetari i FFK-së, z. Fadil Vokrri, priti talentin e futbollit Labinot Kabashi, i cili luan për grup-moshën 16 vjeçare të skuadrës katalunase FC ”Barcelona”. Në këtë takim ishin edhe sekretari i përgjithshëm i FFK-së Eroll Salihu, përzgjedhësi i përfaqësueses “A” Albert…

Aktivitete, Të veçuara

Historike, Kosova pranohet në FIFA 

13 maj, 2016. Misioni i Federatës së Futbollit të Kosovës u kompletua. Kosova është anëtarja e 210-të e FIFA-s. FFK-ja ka marrë 141 vota për anëtarësim, nga 164 votat valide në Kongresin e 66-të të FIFA-s që u mbajt, të premten, në Meksiko City. Kësisoj, Federata e Futbollit…

P