Category: Aktivitete

Aktivitete

U nënshkrua kontrata me Digitalb 

Sot më 4 gusht në lokalet e FFK-së është nënshkruar kontrata për të drejtat televizive për Raiffeisen Supeligën e Kosovës për kampionatin 2014/2015, me mundësi vazhdimi edhe për një vit, ndërmjet FFK-së të cilën e përfaqëson, z. Fadil Vokrri, kryetar dhe z. Jonader Bejo përfaqësuese…

Aktivitete

Ndeshja e Superkupës më 10 gusht 

Ndeshja e Superkupës së Kosovës ndërmjet skuadrës kampione, Llamkos Kosovës dhe skuadrës fituese të Digitalb Kupës së Kosovës, Feronikelit, do të zhvillohet më 10 gusht. Kjo sfidë, e cila do t’i paraprijë fillimit të edicionit në Raiffeisen Superligë, që nis më 16 gusht, do të…

Aktivitete

Sqarim për takimin Vokrri-Ruzhic 

Pas disa shkrimeve nëpër gazeta serbe dhe nëpër disa portale në Kosovë për takimin e kryetari të FFK-së z. Fadil Vokrri dhe nënkryetari të KF”Partizani” nga Beogradi, Branko Ruzhic e shohim të nevojshëm të sqarojmë opinionin për këtë takim në mënyrë të drejt, për t’i…

Aktivitete

Vokrri takoi ambasadorin Minxhozi 

Sot më 24 korrik, kryetari i Federatës ë Futbollit të Kosovës (FFK) z. Fadil Vokrri, priti ambasadorin e Republikës së Shqipërisë në Kosovë z. Qemal Minxhozi. Në këtë takim kryetari Vokrri e njohu ambasadorin Minxhozi, për zhvillimin dhe të arriturat në futbollin e Kosovës në…

Aktivitete

Raiffeisen Bank mbetet partner strategjik i FFK-së 

Sot më 17 korrik, në ambientet e hotel “Emerald” është nënshkruar kontrata për vazhdimin e bashkëpunimit, ndërmjet Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) dhe Raiffeisen Bank (RFB). Në fjalën e tij, sekretari i përgjithshëm i FFK-së, Eroll Salihu, theksoi se Raiffeisen Bank është partneri më…

P