Category: Kryesore

Kryesore

Feronikeli kampion i Kosovës 

19 maj, 2019 – Feronikeli është kampion i ri në IPKO Superligën e Kosovës në futboll. Skuadra nga Drenasi ka shënuar fitore në ndeshjen përcaktuese në kuadër të javës së fundit të kampionatit kundër Prishtinës, në stadiumin “Rexhep Rexhepi”, me rezultat 1:0. Golin e fitores…

Kryesore

Një delegacion i UEFA-s viziton Kosovën 

19 maj, 2019 – Një delegacion i UEFA-s, të mërkurën, do të qëndrojë për vizitë në Kosovë. Kjo vizitë vjen pas takimit që drejtuesit e FFK-së patën me përfaqësuesit e UEFA-s në Budapest, e ku u diskutua e ardhmja e ligave kombëtare dhe ku u…

Kryesore

KE i FFK-së mbajti mbledhjen e radhës 

14 maj, 2019 – Komiteti Ekzekutiv i FFK-së sot mbajti mbledhjen e vet të radhës nën drejtimin e presidentit z. Agim Ademi e ku diskutoi për shumë çështje me rëndësi për futbollin e Kosovës. KE analizoi rrjedhën e garave të Kampionatit të Kosovës, përkatësisht javët…