Category: Kryesore

Kryesore

Presidenti Vokrri priti ambasadorin hungarez 

3 tetor, 2017 – Presidenti i FFK-së, Fadil Vokrri, ka pritur sot në zyrën e tij ambasadorin e Hungarisë, Laszlo Markusz. Me këtë rast presidenti Vokrri e njohu ambasadorin për zhvillimin në futbollin të Kosovës si dhe për objeketivat e së ardhmes. Në anën tjetër,…

Kryesore, U19

Atmosferë e mirë para duelit me Austrinë 

2 tetor, 2017 – Leogang-Austri – Pas akomodimit në hotel “Leonhard” në Leogang të Austrisë, Kombëtarja e Kosovës U-19 mbajti seancën e parë stërvitore, para ndeshjes së nesërme kundër Kombëtares së Austrisë, në kuadër të ndeshjeve para kualifikuese për Kampionatin evropian “Finlanda 2018”. Përzgjedhësi Ramiz…

Kryesore, U19

Kombëtarja U19 udhëtoi për në Austri 

1 tetor, 2017 – Kombëtarja e Kosovës U-19 sot pasdite udhëtoi për në Austri, ku në qendrën e njohur sportive Leogang, do të marrë pjesë në ndeshjet para kualifikuese për Kampionatin evropian “Finlanda 2018”. Kosova është grup me mikpritësin Austrinë, Letoninë dhe Izraelin. Para nisjes…

P