Category: Kryesore

Kryesore

Drita fiton në Gjakovë dhe bëhet lidere 

18 mars, 2018 – Sot janë zhvilluar katër ndeshje në kuadër të javës së 24-t në Vala Superligën e Kosovës në futboll. Drita ka shënuar fitore si mysafire në Gjakovë, duke e mposhtur Vëllaznimin, me rezultat 1:0. Golin e fitores për gjilanasit e realizoi Endrit…

Kryesore, U19

Kombëtarja U-19 udhëtoi për Portugali 

17 mars, 2018 –  Ndonëse gati në të njëjtën periudhë kohore, do të zhvillohen shumë ndeshje të ekipeve kombëtare, në radhë të parë Kombëtarja A do të zhvillojë dy ndeshje miqësore në Paris, kundër Madagaskarit më 24 dhe kundër Burkina Fasos më 27 mars, që…

Kryesore

Prishtina barazoi me Trepçën'89, Drita i afrohet 

14 mars, 2018 – Sot janë zhvilluar pesë ndeshje në kuadër të javës së 23-të në Vala Superligën e Kosovës në futboll. Skuadra kryesuese, Prishtina, ka barazuar si vendase kundër Trepçës’89, në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin “Shahin Haxhiislami” në Pejë, me rezultat 0:0. Prishtina…

P