Category: Kryesore

Kryesore

U hap Kampi Kombëtar U-15 

5 korrik, 2017 – Sot në stadiumin ”Agron Rama” në Kastriot u bë hapja e Kampit Kombëtar për grup-moshën nën 15-vjeç, të përzgjedhur nga 7 rajonet e Kosovës, të cilët për tri ditë me radhë do të bëjnë gara dhe ekipi i trajnerëve do të…

Kryesore

Nga mbledhja e KE të FFK-së 

21 qershor, 2017 – Komiteti Ekzekutiv (KE) i FFK-së, sot mbajti mbledhjen e vet të radhës nën drejtimin e Fadil Vokrrit president, ku diskutoi për shumë çështje me rëndësi për futbollin e Kosovës. KE shqyrtoi dhe analizoi ndeshjet e Përfaqësueses së Kosovës si dhe rezultatet…

Kombëtarja A, Kryesore

Kosova pësoi humbje nga Turqia 

11 qershor, 2017 – Kombëtarja e Kosovës ka pësuar humbje në ndeshjen kundër Turqisë, me rezultat 1:4, në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin “Loro Boriqi” në Shkodër, në kuadër të kualifikimeve për Botërorin “Rusia 2018”. Të përzgjedhurit e Albert Bunjakut pësuan gol pas 6 minutash…

P