Category: Kryesore

Kryesore

Kosova fituese e turneut "Adem Jashari" në futsall 

Sot më 5 mars ka përfunduar Turneu ndërkombëtar “Adem Jashari” në futsall që u mbajt në kuadër të manifestimeve kushtuar Epopesë së UÇK-së. Para një numri të konsiderueshëm shikuesish janë zhvilluar dy ndeshje, për vendin e tretë ku u ballfaquan Turqia dhe Kosova “B” si…

Kryesore

Reagim i FFK-së 

Sot më 29 shkurt, në disa mediume në Kosovë, Kosovë lindore dhe Shqipëri është botuar një intervistë me presidenten e ri të FIFA-s z. Gianni Infantino dhënë gazetës zvicerane Blick, ku ai flet për jetën e tij dhe rrugëtimin deri të posti e të parit të FIFA-s. Në…

Kryesore

Vokrri e Salihu udhëtuan në Cyrih 

Sot më 24 shkurt kryetari i FFK-së, Fadil Vokrri dhe sekretari i përgjithshëm, Eroll Salihu kanë udhëtuar për në Cyrih të Zvicrës ku do të marrin pjesë në punimet e Kongresit të jashtëzakonshëm të UEFA-s që mbahet më 25 shkurt dhe atë të FIFA-s që mbahet më…

Kryesore

FFK-ja mori licencën e re nga MKRS-ja 

Federata e Futbollit e Kosovës sot ka marrë licencën e re për 4 vitet e ardhshme, nga Ministria e Kulturës , Rinisë dhe Sporteve. Në emër të FFK-së licencën e pranoi nënkryetari Agim Ademi, i cili me këtë rast ka falënderuar ministrin Kujtim Shala dhe…