Category: Kryesore

Kryesore

Kosova përfshihet në renditjen e FIFA-s 

Kosova është përfshirë për herë të parë në renditjen e FIFA-s, e cila publikohet çdo muaj. Pas pranimit në UEFA e FIFA në maj të këtij viti dhe ndeshjes së parë zyrtare miqësore kundër Ishujve Faroe, të cilën e fitoi me rezultat 2:0, Kosova ka…

Kryesore

Edicioni i ri fillon më 20 gusht 

8 korrik, 2016 – Komiteti Ekzekutiv i FFK-së nën drejtimin e Fadil Vokrrit, kryetar, ka mbajtur sot mbledhjen e vet të rregullt ku bisedoi për shumë çështje. KE debatoi për përgatitjet për kampionatin e ri. Kështu që edicioni i ri i garave 2016/2017 fillon më…

P