Category: Kryesore

Kryesore

Nga mbledhja e KE të FFK-së 

Sot më 31 maj, Komiteti Ekzekutiv i FFK-së nën drejtimin e Agim Ademit, nënkryetar mbajti mbledhjen e vet të rregullt ku bisedoi për shumë çështje. Në fillim nënkryetari Ademi edhe një herë, në emër të kryetarit Vokrri dhe KE-së, ka falënderuar ish-kryetarët e FFK-së, klubet,…

Kryesore

Hajvalia kampione te femrat 

  Skuadra e Hajvalisë është kampione e Kosovës në konkurrencën e femrave për edicionin garues 2015/16. Vashat e Hajvalisë, sot, në ndeshjen e javës së fundit të Ligës së Femrave kanë shënuar fitore kundër Llapit, me rezultat, 5:0, duke e siguruar kësisoj titullin e kampionit….

P