Category: Kryesore

Kryesore

Konfirmohen miqësoret me Eintrachtin dhe Werderin 

Në takimin e mbajtur në Leuna të Gjermanisë në perfaqësinë e kompanisë INTERiNG u zhvillua takimi  në mes të perfaqësuesve të DFB (Rainer Milkoreit-nënkryetar, Markus Weidner, Wolfgang Grunert, Dieter Burdenski) dhe përfaqësuesve të FFK-së në Gjermani, vëllezërit Zija dhe Nexhat Shoshi dhe Fehmi Kongjeli. Në…

Kryesore

Vokrri vizitoi stadiumin "Riza Lushta" 

Sot më 4 janar, menjëherë pas kthimit nga Gjermania dhe Zvicra, ku në fund të vitit pati shumë takime me faktorë relevant me ndikim në futbollin evropian e botëror, kryetari i FFK-së z. Fadil Vokrri, vizitoi klubin e KF ”Trepça ‘89”, pas shpërthimit të zjarrit…

Kryesore

Pritje për Ermir Lenjanin 

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri dhe sekretari i përgjithshëm, Eroll Salihu, e kanë pritur sot në selinë e FFK-së, futbollistin kosovar të kombëtares shqiptare, Ermir Lenjani. Me këtë rast, kryetari Vokrri e përgëzoi futbollistin e St. Gallenit për një vit të…

Aktivitete, Kryesore

Nga mbledhja e KE të FFK-së 

Sot më 1 dhjetor, KE i FFK-së nën drejtimin e Fadil Vokrrit, kryetar, mbajti mbledhjen e vet të radhës ku debatoi për shumë çështje për futbollin e Kosovës. KE i FFK-së analizojë përfundimin e garave të stinorit vjeshtor  duke konstatuar se garat kanë pasur një…

P