Category: Kryesore

Kryesore

Presidenti Ademi priti kryetarin e Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmetin – u arrit marrëveshja për menaxhimin e stadiumit “Fadil Vokrri” 

17 dhjetor, 2018 – Presidenti Agim Ademi ka pritur sot në zyrën e tij kryetarin e Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmetin. Në këtë takim ishin të pranishëm edhe sekretari i përgjithshëm, Eroll Salihu dhe zëvendëssekretari, Arianit Ahmeti si dhe këshilltari i kryetarit Ahmeti, Adonis Tahiri. Gjatë…

Kryesore

Presidenti Ademi uron krijimin e Ushtrisë 

14 dhjetor, 2018 – Presidenti i FFK-së, Agim Ademi në emër të KE të FFK-së, ua uron krijimin e Ushtrisë të gjitha familjeve të dëshmorëve, veteranëve, institucioneve shtetërore, ministrit të FSK-së, Rrustem Berisha, komandatit të FSK-së, Rrahman Rama, gjithë fudbollistëve, zyrtarëve të klubeve, tifozëve, ish-ushtarëve…