Category: Kryesore

Kryesore

Presidenti Ademi priti gjeneralin Sylejman Selimi 

11 mars, 2019 – Presidenti Agim Ademi ka pritur sot ish-Komandantin e Përgjithshëm të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, më pas edhe të TMK-së e FSK-së, gjeneralin Sylejman Selimi, e ku të pranishëm ishin edhe nënkryetari Bakir Burri, anëtari i KE-së, Luan Vokshi, sekretari i përgjithshëm,…

Kryesore

Feronikeli bindës, fiton edhe Prishtina 

10 mars, 2019 – Sot janë zhvilluar tri ndeshje në kuadër të javës së 22-të në IPKO Superligë. Feronikeli ka shënuar fitore me rezultat bindës, 3:0 në duel me Gjilanin në stadiumin “Rexhep Rexhepi”. Kastriot Rexha ka shënuar dy herë (24’, 38’) derisa me një…

Kryesore

Llapi e Drita fitojnë në shtëpi 

9 mars, 2018 – Sot janë zhvilluar dy ndeshjet e para në kuadër të javës së 22-të (të fundit të fazës së dytë) në IPKO Superligë. Llapi ka shënuar fitore para tifozëve të vet në duel me Trepçën’89, në një ndeshje që ka prodhuar katër…

Kryesore

Filloi kursi për trajnerët e portierëve 

8 mars, 2019 – Sot ka nisur kursi i parë i trajnerëve për portierë në kuadër të projektit “Grassroots”. Ky kurs do të zgjasë 3 ditë, derisa në të po marrin pjesë 37 trajnerë të portierëve, si dhe trajnerë të grupmoshave të reja. Ky kurs…