Category: Kryesore

Kryesore

Nënshkruhet marrëveshja “Grassroots Charter” 

1 dhjetor, 2018 – Në prag të tërheqjes së shortit për kualifikimet e Evropianit 2020, që mbahet nesër, krerët e FFK-së, presidenti Agim Ademi dhe sekretari i përgjithshëm, Eroll Salihu, sot, në Dublin kanë zhvilluar takim me krerët e UEFA-s, presidentin Aleksander Ceferin dhe sekretarin…

Kryesore

U përurua fusha e futbollit në Skenderaj (VIDEO) 

29 nëntor, 2018 – Presidenti i FFK-së, Agim Ademi, i cili po shoqërohej nga nënkryetari Agim Dibrani, anëtari i KE Xhelal Broja, sekretari i përgjithshëm Eroll Salihu dhe shumë zyrtarë të FFK-së, bashkë me kryeparlamentarin Kadri Veseli, ministrin e Kulturës, Rinisë dhe Sportit Kujtim Gashi…