Category: Kryesore

Kryesore

Feronikeli e kalon Lirinë me vështirësi 

12 shkurt, 2020 – Feronikeli është skuadra e fundit gjysmëfinaliste e Digitalb Kupës së Kosovës. Skuadra nga Drenasi shënoi fitore në ndeshjen e sotme kundër Lirisë, që u zhvillua në stadiumin “Përparim Thaçi” në Prizren, me rezultat 0:2. Deri te kjo fitore Feronikeli arriti me…

Kryesore

Ballkani kalon pa telashe në gjysmëfinale 

9 shkurt, 2020 – Ballkani është skuadra e radhës që e ka siguruar pjesëmarrjen në gjysmëfinale të Digitalb Kupës së Kosovës. Skuadra nga Theranda në çerekfinale e mposhti Dukagjinin në Klinë, me rezultat 2:0.  Golat për Ballkanin i realizuan Blend Baftiu (48′) dhe Artur Magani…

Kryesore

Prishtina e Drenica kalojnë tutje në gjysmëfinale 

8 shkurt, 2020 – Me dy ndeshjet e para çerekfinale të Digitalb Kupës së Kosovës ka nisur stinori pranveror në futboll. Pjesëmarrjen në gjysmëfinale të kësaj gare e kanë siguruar Prishtina dhe Drenica, të cilat kanë shënuar fitore në ballafaqimet kundër Dukagjinit, përkatësisht Gjilanit. Prishtina…

P