Category: Lajmet

Kryesore, Lajmet

Njoftim për publikun 

20 nëntor, 2018 – Federata e Futbollit e Kosovës njofton të gjithë qytetarët që janë pajisur me biletën online të ndeshjes Kosova – Azerbajxhani, se janë të obliguar që atë ta printojnë-shtypin (nuk ka rëndësi bardhezi apo me ngjyra, por printimi duhet të jetë i…

Lajmet

Orari i konferencave dhe stërvitjeve 

18 nëntor, 2018 – Kombëtarja e Kosovës dhe ajo e Azerbajxhanit nesër do të kenë stërvitjet e fundit para ndeshjes që luhet më 20 nëntor në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë. 17:00 Konferenca e Kosovës 17:30 Stërvitja e Kosovës 18:30 Konferenca e Azerbajxhanit 19:00 Stërvitja…

Lajmet

Vëllaznimi bindës, Besa barazoi 

18 nëntor, 2018 – Sot janë zhvilluar katër ndeshjet e tjera të javës së 14-të në Ligën e Parë, ku në dy ndeshjen kanë fituar skuadrat vendase, derisa dy ndeshje kanë përfunduar pa fitues. Liga e Parë – Java e 14-të Onix Banja – Bashkimi…

Kryesore, Lajmet

Mesazh urimi i presidentit Agim Ademi 

Stadiumi “Te’Qali” në La Valleta do të mbetet gjatë në kujtesën tonë dhe të gjithë tifozëve tanë, pasi pikërisht në këtë impiant djemtë tanë regjistruan fitoren më bindëse në historinë e re të futbollit të Kosovës. Po ashtu, kjo fitore bëri që të vazhdojë ëndrra…