Category: Lajmet

Lajmet

Feronikeli përforcon pozitën e parë 

Skuadra e Feronikelit ka shënuar fitore tejet të rëndësishme në përballje me Drenicën, në kuadër të javës së 23-të në Raiffeisen Superligë. Ndeshja e zhvilluar në stadiumin “Përparim Thaç” në Prizren ka përfunduar me fitoren e djelmoshave të Gani Sejdiut, me rezultat 4:2. Fidan Gërbeshi (2’),…

Lajmet

Hajvalia fitoi me golin e shënuar në kohën shtesë 

Skuadra e Hajvalisë ka shënuar fitore të rëndësishme në garën për titullin e kampionit, pasi të premten, në ndeshjen hapëse të javës së 23-të në Raiffeisen Superligë e ka mposhtur Dritën, me rezultat 2:1, në stadiumin “Agron Rama” në Kastriot. Hajvalia kaloi në epërsi në…

Lajmet

Orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të fundjavës 

Ndeshja ndërmjet Hajvalisë dhe Dritës do ta çelë javën e 23-të në Raiffeisen Superligën e Kosovës në futboll. Kjo ndeshje do të zhvillohet të premten, në orën 14:00. Hajvalia vjen në këtë sfidë pas fitores tejet të rëndësishme kundër Prishtinës, derisa Drita pas humbjes nga…

Lajmet

Gjyqtarët e ndeshjeve të fundjavës 

Është caktuar termini i ndeshjeve dhe gjyqtarët e javës së 22-të, të fundit për fazën e dytë të garave, në Raiffeisen Superligë. Dy ndeshje do të zhvillohen të shtunën, derisa katër ndeshjet e tjera luhen të dielën.   Raiffeisen Superliga Java e 22-te ndeshjet zhvillohen…

Lajmet

Shtyhet grumbullimi i Përfaqësueses U-21 

Grumbullimi i Përfaqësueses U-21, i paraparë të mbahet më 8-9 prill është shtyrë për shkak të kushteve jo të mira atmosferike dhe me qëllim të mos dëmtimit të fushës. Kësisoj, përzgjedhësit e kësaj grupmoshe, Rafet Prekazi e Erdogan Celina, kanë marrë vendim që ky grumbullim…

P