Category: Lajmet

Lajmet

Së shpejti do të krijohet Liga e Veteranëve 

11 mars, 2019 – Presidenti Agim Ademi, në shoqëri të anëtarit të KE-së, Luan Vokshi, ka pritur, sot, iniciatorët e krijimit të Ligës së Veteranëve; Betim Qerkini, Avni Shala, Enes Shosholli dhe Agim Maliqi. Me këtë rast, ata, e njoftuan presidentin Ademi për nismën e…

Lajmet

Orari i Ligës së Femrave dhe Ligës së Dytë 

Superliga e Femrave – Java e 14               09-10.03.2019 ————————————————————————————— Bazeli 2015 – Llapi, e shtunë, 13:00, Kaçanik Gjyqtarët: Mentor Ajeti, Granit Hyseni, Driton Preniqi Delegat: Bukurije Aliu ————————————————————————————— Drenica – Liria, e shtunë, 14:00, Skenderaj Gjyqtarët: Bajram Gashi, Liridon…

Lajmet

Drita arkëtoi tri pikë në Therandë 

5 mars, 2019 – Sot është zhvilluar ndeshja hapëse e javës së 21-të në IPKO Superligë, ndërmjet Ballkanit dhe Dritës, e cila ka përfunduar me fitoren e skuadrës mysafire, me rezultat 2:1. Deri te kjo fitore skuadra kampione në fuqi arriti me përmbysje të rezultatit….

Lajmet

Orari i ndeshjeve të Ligës së Dytë 

Liga e dytë – Grupi A             Java 16                02-03.03.2018 ———————————————————————————————– Dushkaja – Rahoveci, e diel, 13:00, Gjakovë Gjyqtarët: Petrit Rama, Edon Syla, Berat Babaj ———————————————————————————————– Drini i Bardhe  – Behari, e shtune, 14:00, Prizren Gjyqtarët: Valbon Hoxha, Zgjim Rahimi, Faton Jakupi ———————————————————————————————– Pashtriku – Gjakova,…