Category: Lajmet

Lajmet

Më 7 tetor mbahen normat fizike për gjyqtarë 

Më 7 tetor (e mërkurë), në stadiumin olimpik “Adem Jashari”, në Mitrovicë, do të mbahen normat fizike për gjyqtarët dhe asistentët e listës së Raiffeisen Superligës dhe të Ligës së Parë. Mospjesëmarrja në normat fizike do të sanksionohet me largim nga lista e gjyqtarëve për…

Lajmet

Gjyqtarët e ndeshjeve të mesjavës 

Janë caktuar gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 8-të në Raiffeisen Superligë dhe në Ligën e Parë, të cilat do të zhvillohen në mesjavë.   Raiffeisen Superliga: Java e 8-të E mërkurë 30.09.2015. Besa -Gjilani                 Ora 14.00,  SSK…

Lajmet

Feronikeli këndellet, Drenica e mposhti Besën 

Skuadra kampione në fuqi, Feronikeli, është rikthyer te fitorja pas dy humbjeve radhazi. Në kuadër të javës së 7-të, Feronikeli ka arritur të shënojë fitore para tifozëve të vet kundër Istogut, me rezultat 3:1. Vendasit kaluan në epërsi në minutën e 21-të, me golin e…

Lajmet

Gjilani-Llapi, mbyllet pa fitues 

Ndeshja hapëse e javës së 7-të në Raiffeisen Superligë ndërmjet Gjilanit dhe Llapit, që u zhvillua sot në Gjilan, ka përfunduar pa fitues, me rezultat të barabartë 1:1. YTë parët në epërsi kaluan gjilanasit në minutën e 9-të, kur Ilir Blakqori shënoi autogol. Gjilani shkoi…

Lajmet

Gjyqtarët e ndeshjeve të fundjavës 

Janë caktuar gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 7-të në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 6-të në Ligën e Parë. Ndeshja ndërmjet Gjilanit dhe Llapit, që do të zhvillohet të premten do ta hapë këtë javë në elitën e futbollit tonë, ndërkohë dy ndeshje…

Lajmet

Hajvalia shënoi fitore kundër Feronikelit 

Skuadra e Hajvalisë ka shënuar fitore në ndeshjen e fundit të javës së 6-të në Raiffeisen Superligë, duke e mposhtur Feronikelin, me rezultat 3:2. Ndeshja u zhvillua në stadiumin e Kizhnicës, në kushte goxha të rënduara për lojë, si pasojë e reshjeve të shiut. Hajvalia…

P