Category: Lajmet

Lajmet

Drita në çerekfinale pas penalltive 

Skuadra e Dritës është kualifikuar në çerekfinale të Digitalb Kupës së Kosovës, pasi të mërkurën në Prishtinë e mposhti Flamurtarin, pas gjuajtjes së penalltive 4:1. Ndeshja në kohën e rregullt përfundoi baras 1:1, kurse pas vazhdimeve 2:2. Madje, gjilanasit golin e barazimit të dytë e…

Lajmet

Përfaqësuesja zhvilloi seancën stërvitore 

Sot më 23 mars në orën 17.00 në stadiumin e qytetit në Frankfurt  përfaqësuesja e Kosovës mbajti seancën e parë stërvitore para ndeshjes kundër Eintracht Frakfurtit. Gjatë stërvitjeve futbollistët treguan përkushtim dhe disiplinë e punë të zellshme në mënyrë që në ndeshjen e nesërme të…

Lajmet

Hajvalia e Prishtina e mbajnë hapin me Feronikelin 

Sot janë zhvilluar katër ndeshjet e fundit të javës së 19-të në Raiffeisen Superligë. Hajvalia dhe Prishtina kanë shënuar fitore të rëndësishme, duke e mbajtur hapin me Feronikelin në garën për titull të kampionit. Hajvalia, në kryeqytet, e ka mposhtur Trepçën’89, me rezultat 4:2. Të…

Lajmet

Drenica bindëse ndaj Besës 

Skuadra e Drenicës e ka shijuar fitoren e dytë pranverore. Të shtunën në stadiumin “Bajram Aliu” në Skenderaj, Drenica e ka mposhtur Besën, me rezultat bindës 3:0, në kuadër të javës së 19-të në Raiffeisen Superligë. Skuadra kuqezi e ka nisur rrufeshëm takimin dhe qysh…

Lajmet

Bunjaki publikon listën e Përfaqësueses 

Sot më 20 mars përzgjedhësi i Përfaqësueses “A” të Kosovës z. Albert Bunjaki për media edhe zyrtarisht e bën publike emëroren e futbollistëve, të cilët i ka ftuar për dy ndeshjet miqësore ndërkombëtare:   Kosova – Eintracht Frankfurt                  24 Mars 2015 Kosova- Werder Bremen             27…

Lajmet

Feronikeli përforcon pozitën e parë 

Skuadra e Feronikelit ka vazhduar me formë të mirë. Në ndeshjen hapëse të javës së 19-të në Raiffeisen Superligë, që zhvillua, të premten, në stadiumin “Adem Jashari” në Mitrovicë, Feronikeli e ka mposhtur Trepçën, me rezultat 1:0. Ndeshja në përgjithësi ishte e baraspeshuar, por fituesin…

P