Category: Lajmet

Lajmet

Orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 8-të 

Ndeshja ndërmjet Trepçës’89 dhe Hajvalisë do ta çelë javën e 8-të në Raiffeisen Superligë. Ndërkohë, sfidat e tjera të kësaj jave për shkak të festës së Kurban Bajramit do të zhvillohen të premten.   Raiffeisen Superliga: Java e (8-të) ora.15.00. E enjte: TREPÇA 89 – HAJVALIA………………SSK…

Lajmet

Hajvalia arkëtoi tri pikë edhe në Gjilan 

Skuadra e Hajvalisë e ka vazhduar serinë e shkëlqyeshme në këtë edicion, pasi të premten, në ndeshjen hapëse të javës së 7-të e ka mposhtur Dritën, në Gjilan, me rezultat 2:1. Për skuadrën e drejtuar nga Synaj Keçi, kjo ishte fitorja e gjashtë në këtë…

Lajmet

Orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të fundjavës 

Sot është caktuar orari i ndeshjeve të javës së 7-të të Raiffeisen Superligës dhe të Ligës së pare të Kosovës në futboll. Superliga nis të premten më 26 shtator, me ndeshjen Drita – Hajvalia, për të vazhduar të shtunën me ndeshjet Llamkos Kosova – Trepça ’89…

Lajmet

Istogu realizoi fitoren e dytë 

Futbollistët e Istogut iu gëzuan fitores së dytë në këtë edicion. Ata, të premten, në stadiumin “Demush Mavraj”, në ndeshjen hapëse të javës së 6-të në Raiffeisen Superligë, e mposhtën Ferizajn, me rezultat 1:0. Golin e vetëm të kësaj sfide e shënoi Elvis Gacaferri, në…

Lajmet

Reagim ndaj të pavërtetave të "Zërit" 

Në momentin kur kemi zbraztësirë institucionale shtetërore dhe kur Kosova si shtet me mund të madh po mundohet të përfaqësohet  si e barabartë në organizatat ndërkombëtare, shihen edhe zëra që në çdo sferë të jetës e po ashtu edhe në sport në veçanti në futboll,…