Category: Lajmet

Lajmet

Orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të fundjavës 

Me ndeshjen ndërmjet Feronikelit dhe Ferizajt, që zhvillohet, të premten, në Prizren, nis java e 27-të në Raiffeisen Superligë. Ndërkohë, të shtunën do të luhen tri ndeshje, derisa të dielën dy ndeshje.   Raiffeisen Superliga: Java e 27- 08/ 09/10/.05.2015 ORA 15.00 E premte  08.05.2015:…

Lajmet

Përfaqësuesja U-19 grumbullohet të enjten 

Përfaqësuesja U-19 do të grumbullohet, të enjten, më 7 maj në stadiumin e KF “Flamurtari” në orën 10:00.   Lista e të grumbulluarve 1.Albert Stublla – PR 2.Lorik Arifi      -TR 3.Ismail Berisha – FL 4.Arber Fona – PR 5.Rron Statovci – 2Korr 6.Edmond Kuqi –…

Lajmet

Orari i ndeshjeve të javës së 27-të 

Ndeshja ndërmjet Feronikelit dhe Ferizajt do ta hapë javën e 27-të në Raiffeisen Superligë. Ndërkohë, të shtunën do të zhvillohen tri ndeshje, derisa të dielën dy ndeshjet e fundit.   Raiffeisen Superliga: Java e 27 – 08/ 09/10/.05.2015 ORA 15.00 E premte 08.05.2015: ORA 15.00…

Lajmet

Besa fitoi në Mitrovicë 

Besa e Pejës ka shënuar fitore në ndeshjen e fundit të javës së 26-të Raiffeisen Superligë, duke e mposhtur Trepçën, me rezultat 2:0, në stadiumin “Adem Jashari” në Mitrovicë, Pas kësaj fitoreje Besa iu afrua liderit të renditjes, Feronikelit, në vetëm një pikë. Golat për…

Lajmet

Drita fitoi në duel me liderin 

Sot është zhvilluar ndeshja hapëse e javës së 26-të në Raiffeisen Superligë, ku Drita arriti të shënojë fitore kundër Feronikelit, me rezultat 1:0.  Drita pati disa raste të mira, por golin e fitores e shënoi vetëm në minutën e 70-të, kur Mensur Limani shënoi me…

Lajmet

Besa fiton lehtësisht 

Ndeshja e fundit e javës së 25-të në Raiffeisen Superligën e Kosovës në futboll, ndërmjet Besës dhe Ferizajt, e zhvilluar në stadiumin ‘Shahin Haxhiislami’ në Pejë, ka përfunduar 3:0 në dobi të skuadrës pejane. Golat për ekipin e drejtuar nga Arbnor Morina u realizuan nga…

P